NHL: kolejna porażka Boston Bruins i roller coaster w San Jose
Pixabay

• Dodał: Jan Wagner
  • Data publikacji: 15.03.2023, 21:07

Dominatorzy z Bostonu łapią zadyszkę! Po kapitalnej serii dziesięciu zwycięstw z rzędu, przegrali oni trzy z kolejnych czterech spotkań. Niesamowity spektakl zakończony dogrywką obejrzeli z kolei kibice w San Jose.

Prowadzenie Boston Bruins w tabeli Konferencji Wschodniej jest absolutnie niezagrożone. Po porażce z Edmonton Oilers Miśki straciły jednak swoją fantastyczną serię zwycięstw i od tego czasu wpadły w wyraźny dołek. Tę obniżkę formy potwierdziła sensacyjna przegrana z bardzo słabo radzącym sobie w tym sezonie zespołem Chicago Blackhawks.

Spotkanie w United Center bardzo długo było wyrównane. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak Miśki za każdym razem doprowadzały do wyrównania i po drugiej tercji mieliśmy remis 2:2. Decydującą odsłonę hokeiści Boston Bruins zaczęli w najlepszy możliwy sposób. Błyskawicznie wyszli oni na prowadzenie i wydawało się, że ostatecznie wyjdą zwycięsko z tej rywalizacji. Nic bardziej mylnego! Niecałą minutę później bowiem zrobiło się już 3:3, a trafienie na remis nakręciło graczy Chicago Blackhawks. Poszli oni za ciosem, zdobywając dwie kolejne bramki i postawili liderów w arcytrudnej sytuacji. Gwóźdź do trumny Miśków wbił z kolei David Pastrnak, nie wykorzystując rzutu karnego. Po tym pudle wiadomo już było, że dominatorzy zejdą dziś z lodowiska pokonani. W jednej z ostatnich akcji krążek do pustej bramki skierował jeszcze Taylor Raddysh, ustalając wynik spotkania na 6:3.

Chicago Blackhawks - Boston Bruins 6:3 (1:0, 1:2, 4:1)

Prawdziwy spektakl zafundowali z kolei kibicom hokeiści San Jose Sharks i Columbus Blue Jackets. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły Rekiny, jednak ich rywale jeszcze w pierwszej tercji doprowadzili do wyrównania, a na początku kolejnej odsłony strzelili kolejne dwa gole. Następnie gospodarze dwukrotnie zdobywali bramkę kontaktową, jednak goście za każdym razem ponownie uciekali na odległość dwóch trafień.

To zmieniło się dopiero w decydującej odsłonie. W niej dzięki trafieniom Labanca oraz Knyzhova zespół San Jose Sharks doprowadził do remisu i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Bardzo długo nie przynosiła ona rozstrzygnięcia i wydawało się, że będziemy świadkami serii rzutów karnych. Na czterdzieści sekund przed końcem Johnny Gaudreau skierował jednak krążek do siatki, zapewniając tym samym wygraną Columbus Blue Jackets.

San Jose Sharks - Columbus Blue Jackets 5:6 (1:1, 2:3, 2:1, 0:1) po dogrywce