Liga Mistrzów: podział punktów w Paryżu

• Data publikacji: 24.10.2018, 22:56

Po bardzo emocjonującym spotkaniu Paris Saint-Germain remisuje 2:2 z SSC Napoli. Gola na wagę jednego punktu w doliczonym czasie gry strzelił Angel Di Maria. Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych.

Niezbyt dobrze rozpoczęło się spotkanie dla paryżan. Już w 2. minucie spotkania Cavani podczas oddawania strzału niefortunnie kopnął Neymara, a ten utykając opuścił boisko. Na szczęście Brazylijczyk powrócił na murawę trzy minuty później po opatrzeniu przez służby medyczne. W kolejnych minutach obie ekipy stwarzały sobie bardzo dobre okazje bramkowe. W 24. minucie zespół gospodarzy uratowała poprzeczka, po nieudanym strzale Mertensa w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 29. minucie znakomite prostopadłe podanie posłał Callejon, do piłki dopadł Lorenzo Insigne i lobem pokonał Areolę. Kilka minuty później świetną okazję miał Mbappe, Francuz znalazł się w sytuacji sam na sam z Ospiną, który doskonale się zachował i obronił strzał byłego zawodnika AS Monaco. W pierwszej połowie byliśmy świadkami świetnego widowiska, oprócz kilku efektownych akcji, oba zespoły kilka razy zachwyciły w grze defensywnej.

Od początku drugiej połowy podopieczni Thomasa Tuchela zaczęli naciskać na Włochów. Najpierw indywidualną akcję przeprowadził Neymar, a później z bardzo dobrej strony pokazał się Di Maria. W 53. minucie Carlo Ancelotti wprowadził na boisko Piotra Zielińskiego, Polak zastąpił na murawie Insigne. Kilka minut później ogromnego pecha miał Mario Rui, Portugalczyk chciał zablokować wślizgiem strzał Thomasa Meuniera, a wpakował piłkę do własnej bramki. W 77. minucie szczęście ponownie uśmiechnęło się do neapolitańczyków, piłkę po strzale Ruiza zablokował Marquinhos, ta niefortunnie się odbiła i trafiła pod nogi Mertensa, Belg nie miał najmniejszych problemów z dobiciem futbolówki do bramki. W końcówce spotkania na boisko wszedł Arkadiusz Milik, podobnie jak w przypadku Zielińskiego, zastąpił strzelca gola Mertensa. Gdy wydawało się, że piłkarze z miasta położonego u podnóża Wezuwiusza wywiozą z gorącego terenu trzy punkty, groźny strzał zza pola karnego oddał Angel Di Maria, Argentyńczyk przepięknym strzałem zapewnił francuskiemu zespołowi jeden punkt.

Paris Saint-Germain - SSC Napoli 2:2 (0:1)

Bramki: Angel Di Maria (90+3')Insigne (29'), Mario Rui (61' - samobójcza), Mertens (77')

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Thomas Meunier, Presnel Kimpembe, Marquinhos, Juan Bernat (46' Thilo Kehrer), Marco Verratti (83' Moussa Diaby), Adrien Rabiot, Angel Di Maria, Kylian Mbappe Lottin, Neymar, Edinson Cavani (76' Julian Draxler)

SSC Napoli: David Ospina - Nikola Maksimović, Kalidou Koulibaly, Raul Albiol, Mario Rui, Allan, Fabian Ruiz, Marek Hamsik, Jose Callejon (88' Marko Rog), Lorenzo Insigne (53' Piotr Zieliński), Dries Mertens (84' Arkadiusz Milik)

Żółte kartki: Marquinhos, Draxler - Mertens, Rui, Callejon, Maksimović, Ospina

Sędziował: Felix Zwayer (Niemcy)