PKO Ekstraklasa: Legia wygrała z Radomiakiem
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 17.03.2023, 22:30

Legia Warszawa wygrała piątkowy mecz 25. kolejki PKO Ekstraklasy, w której mierzyła się na wyjeździe z Radomiakiem Radom.

Po 24 kolejkach Legia Warszawa zajmowała 2. miejsce z dorobkiem 49 pkt, co wciąż dawało nadzieję na zdobycie mistrzostwa Polski. Mający 32 pkt Radomiak zajmował 9. pozycję. Zdecydowanym faworytem wydawała się więc być Legia, która ostatnią porażkę odnotowała 14 października podczas spotkania z Wisłą Płock w ramach 13. kolejki. Radomiak gra w kratkę. W rundzie wiosennej wygrał do tej pory dwa spotkania. W ostatnich dwóch schodził z boiska pokonanym.

Gol otwierający wynik meczu padł w doliczonym czasie pierwszej połowy. W 45. minucie rękę we własnym polu karnym zagrywał Cestor. Sędzia sprawdził sytuację na monitorze, po czym przyznał gościom karnego. Z jedenastki do siatki trafił dla Legii Josue.

Radomiak gola wyrównującego próbował szukać w drugiej połowie. Kilkukrotnie udało się uderzyć głową w kierunku bramki Legii, ale czujnym był interweniujący Hładun. Bramka w 73. minucie padła, ale był to gol na 2:0 dla Legii. Tym razem dogranie z prawej strony na gola zamienił uderzający zza pola bramkowego Maciej Rosołek.

Legia zwycięstwa nie oddała. Wygrywając dopisuje sobie kolejne 3 pkt, dzięki czemu ma 52 pkt. Strata do prowadzącego Rakowa zmalała do 6 pkt, ale częstochowianie jutro zmierzą się z Cracovią. Radomiak po trzeciej porażce z rzędu wciąż zajmuje 9. miejsce, ale szanse na zrównanie się dorobkiem punktowym z ekipą z Radomia mają czekający na swoje spotkania - Stal Mielec, Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin.

PKO Ekstraklasa - 25. kolejka
Radomiak Radom - Legia Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki:
45+1' Josue, 73' Rosołek
Żółte kartki: 62' Rossi, 67' Cayarga, 85' Machado - 62' Josue, 82' Rosołek

Radomiak Radom: Kobylak – Jakubik, Justiniano (61' Semedo), Rossi, Cestor – Machado, Ramos (75' Donis) – Alves (75' Pik), Castañeda (46' Cele), Cayarga (75' Okoniewski) – Rocha Miramar

Legia Warszawa: Hładun – Nawrocki, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Josue (C) (86' Strzałek), Kapustka (79' Sokołowski), Mladenović – Muci (72' Rosołek) – Pekhart
Sędzia: Krzysztof Jakubik