Liga Mistrzów: Crvena Zvezda bez szans w starciu z The Reds

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 24.10.2018, 23:08

Liverpool pokonał 4:0 na własnym stadionie Crvenę Zvezda w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów. Dzięki pozostałym wynikom w grupie C zwycięstwo pozwoliło drużynie z zachodniej Anglii na objęcie prowadzenia w tabeli.

Od samego początku spotkania na Anfield wiadome były cele obu drużyn na 90 minut. Gospodarze jak najszybciej chcieli ustalić wynik i przygotowywać się już do ligowego starcia z Cardiff. Przyjezdni robili natomiast wszystko, aby na tablicy wyników dalej widniał bezbramkowy remis.

Przez dłuższy okres pierwszej połowy udawało się to zawodnikom Crveny, którzy skutecznie utrudniali poczynania podopiecznych Jurgena Kloppa. Jednak w 20. minucie Roberto Firmino po raz pierwszy pokonał Milana Borjana.

Bramka Brazylijczyka rozwiązała worek z golami, które z czasem zaczęły lądować w siatce Serbów. Tuż przed przerwą dogranie Shaquiriego wykorzystał Mohamed Salah, który już pięć minut po powrocie na murawę po raz kolejny zameldował się na liście strzelców. Tym razem Egipcjanin wykorzystał jedenastkę, po faulu w polu karnym na Sadio Mane.

I nie była to ostatnia okazja drugiej aktualnie ekipy Premier League. W 76. minucie spotkania na jedenastym metrze stanął napastnik z Senegalu, jednak tym razem lepszy okazał się bramkarz mistrzów Serbii.

Mane wziął jednak rewanż na Borjanie już cztery minuty później i po koronkowej akcji wpakował piłkę do siatki, ustalając wynik spotkania na 4:0.

Zdecydowane zwycięstwo pozwoliło drużynie Jurgena Kloppa objąć prowadzenie w grupie C tegorocznej Ligi Mistrzów. Ekipa z Anglii z sześcioma oczkami wyprzedza Napoli oraz PSG, które podzieliły się dziś punktami w stolicy Francji.

Liverpool – Crvena Zvezda 4:0 (2:0)

Bramki: Firmino 21’, Salah 45’,51’, Mane 80’

Liverpool: Alisson – Robertson (82’ Moreno), van Dijk, Gomez, Alexander-Arnold – Wijnaldum, Fabinho, Shaquiri (68’ Lallana)– Mane, Firmino, Salah (73’ Sturridge)

Crvena Zvezda: Borjan – Gobeljić, Degenek, Babić, Stojković – Jovicić (75’ Causić), Krsticić – El Fardou Ben (80' Simić), Ebecilio (65’ Jovancić), Srnić - Boakye

Żółte kartki: Stojković, Kristicić, Jovicić, Jovancić, Gobeljić

Sędzia: Daniel Siebert (Niemcy)