WTA Indian Wells: Rybakina rozbiła Świątek w półfinale
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Data publikacji: 18.03.2023, 03:27

Niestety Iga Świątek (1. WTA) nie powtórzy sukcesu sprzed roku i nie obroni tytułu zdobytego w Indian Wells. W swoim półfinałowym pojedynku Polka została rozbita przez Elenę Rybakinę (10. WTA) 2:6, 2:6. i to tenisistka z Kazachstanu zmierzy się z Aryną Sabalenką (2. WTA) w finale.

W dotychczasowych meczach na amerykańskich kortach nasza tenisistka prezentowała świetny poziom, wygrywając wszystkie cztery mecze bez straty seta. Najwięcej trudności raszyniance sprawiła Bianca Andreescu, która w jednej z partii doprowadziła do tie-breaka. Z kolei Rybakina pierwsze problemy napotkała już w drugiej rundzie, gdzie pokonała Sofię Kenin dopiero po dwóch tie-breakach, a w ćwierćfinale stoczyła 3-setowy bój z Karoliną Muchovą. Jeśli zaś chodzi o bezpośrednie pojedynki, to obie panie mają po jednym zwycięstwie, z czego ostatnie podczas tegorocznego Australian Open zapisała na swoim koncie Rybakina.

Początek spotkania to niestety fatalna dyspozycja Świątek, który wygrała zaledwie 3 z 15 pierwszych piłek, przez co po zaledwie dziewięciu minutach przegrywała już 0:3. Taka sytuacja była wynikiem prostych błędów ze strony Igi, która bardzo często była spóźniona do swoich zagrań, ale także niezwykle precyzyjnych uderzeń w wykonaniu Eleny. W kolejnych minutach Polka miała kilka przebłysków, ale wystarczyły one na wygranie zaledwie dwóch gemów w całym secie. Pod sam koniec partii Polka utraciła podanie po raz drugi, kończąc wszystko podwójnym błędem serwisowym.

W drugim secie sytuacja wyglądała jeszcze gorzej — Świątek popełniała o wiele więcej błędów, a w pewnym momencie wygrała tylko 2 z 18 kolejnych piłek. W takiej sytuacji Rybakina nie pozostawiła najmniejszych wątpliwości i po zaledwie 25 minutach prowadziła już 5:0 z przewagą podwójnego przełamania. W samej końcówce naszej zawodniczce udało się jeszcze zaskoczyć rywalkę i wygrać dwa gemy z rzędu, ale zaraz potem nastąpiło kolejne przełamanie, które zamknęło mecz. Teraz Igę czeka zaledwie kilka dni przerwy przed nadchodzącym Miami Open, a Elena zagra w finale z Aryną Sabalenką.

Elena Rybakina (KAZ) [10] — Iga Świątek (POL) [1] 6:2, 6:2