Snowboard - PŚ: Król i Kwiatkowski poza ćwierćfinałami
Maro1992/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Data publikacji: 18.03.2023, 14:53

Berchtesgaden jest ostatnim przystankiem Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim w sezonie 2022/23. Sobotnie zawody indywidualne w slalomie wygrali Ester Ledecka i Fabian Obmann.

Ostatnie kwalifikacje w sezonie przebrnęli Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski, którzy zajęli odpowiednio ósme i dziesiąte miejsce. Król w tym sezonie wywalczyła awans we wszystkich zmaganiach. Michał Nowaczyk uplasował się na 19. pozycji. Najlepsze czasy eliminacje wykręcili Ester Ledecka i Tim Mastnak. Polacy odpadli już w 1/8 finału. Król uległa zaledwie o osiem setnych Julie Zogg, czyli triumfatorce Pucharu Świata w slalomie oraz całej rywalizacji. Kwiatkowski przegrał pojedynek z Edwinem Corattim.

Ester Ledeckiej nie udało się wygrać po powrocie w Rogli. Dzisiaj sięgnęła po triumf, pokonując w finale Ramonę Theresie Hofmeister. Tym samym Niemka nie wygrała łącznej klasyfikacji generalnej. Wśród mężczyzn w austriackim finale lepszy okazał się Fabian Obmann, wyprzedzając o pięć setnych Arvida Aunera. Ostatecznie Obmann zdobył małą kryształową kulę za slalom oraz dużą za cały Puchar Świata, awansując z piątej pozycji. Oskar Kwiatkowski uplasował się na piątym miejscu.