Narciarstwo alpejskie - PŚ: Petra Vlhowa najlepsza w slalomie
Roland Osbeck/ Wikimedia Commons

Narciarstwo alpejskie - PŚ: Petra Vlhowa najlepsza w slalomie

  • Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 18.03.2023, 14:49

Przedostatni akcent tegorocznego sezonu w narciarstwie alpejskim pań już za nami. Panie rywalizowały dziś w slalomie. O ile zdobywczynie pierwszego i trzeciego miejsca nie są zaskoczeniem, o tyle alpejka, która znalazła się na drugim miejscu już owszem.

 

W pierwszym przejeździe, co nie jest niespodzianką najlepsza była znakomita slalomistka, Petra Vlohva. Tuż za Słowaczką znalazła się dosyć nieoczekiwanie Chorwatka Leona Popović, która nie ma w swojej karierze wielkich wyników. Na trzeciej pozycji uplasowała się Szwedka, Anna Swenn Larsson, a tuż za czołową trójką znalazła się wielka faworytka dzisiejszych zmagań, Mikaela Shiffrin.

 

Drugi przejazd był pełen niespodzianek i zaskoczeń. Najszybsza na trasie slalomowej w Soldeu była w tej części Niemka Jessica Hilzinger, która minimalnie wyprzedziła Szwedkę Sarę Hector i Austriaczkę Katerinę Truppe. Vlhowa uplasowała się na czwartej pozycji, tuż za nią znalazła się Popović, a najniżej, bo dopiero na ósmej pozycji drugi przejazd zakończyła Shiffrin.

 

Mimo wszystko Słowaczce udało się zachować przewagę i wygrać kolejne zawody PŚ w karierze.Na drugie pozycji utrzymała się Chorwatka dla której to pierwsze podium zawodów PŚ, a na pechu Swenn Larsson, która nie ukończyła drugiego przejazdu skorzystała Shiffrin, która wskoczyła na ostatni stopień podium.

 

Wyniki slalomu kobiet

 

LP.

Imię i Nazwisko

Narodowość

Czas

1.

Petra Vlhowa

Słowacja

1:51,38

2.

Leona Popović

Chorwacja

+0,43

3.

Mikaela Shiffrin

Stany Zjednoczone

+0,86

4.

Sara Hector

Szwecja

+1,53

5.

Wendy Holdener

Szwajcaria

+1,84

6.

Jessica Hilzinger

Niemcy

+2,41

7.

Martina Dubowska

Czechy

+2,49

8.

Michelle Gisin

Szwajcaria

+2,60

 

Pełne wyniki tutaj.