Biathlon - PŚ: Johannes Boe po raz 15...lub 18!
Guillaume Baviere/Flickr

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 18.03.2023, 15:35

Ostatni bieg pościgowy panów w tym sezonie już za nami. I tym razem nikt nie potrafił znaleźć sposobu na Johannesa Thingnesa Boe, który po raz kolejny pokazał, że rywalizuje w zupełnie innej lidze niż pozostali biathloniści.

Norweg pomylił się na trzecim strzelaniu, a mimo to utrzymał sporą przewagę nad bezbłędnym Francuzem, Quentinem Fillon Mailletem. Dla Boe to 15. zwycięstwo w tym sezonie, nawet 18., jeśli dołączymy też trzy złote medale MŚ. Dla Francuza to drugie podium w tym sezonie. Poprzednio w czołowej trójce 30-letni Francuz uplasował się w styczniu w słoweńskiej Pokljuce. Trzecie miejsce w biegu wywalczył kolejny z norweskich zawodników, Sturla Holm Laegreid.

Polscy biathloniści po katastrofalnych występach w sprincie w tym biegu nie wystąpili.  W klasyfikacji generalnej Boe umocnił się na prowadzeniu. Jako, że to ostatni bieg pościgowy w sezonie to wiemy również, że Norweg zdobył małą kryształową kulę właśnie za tę konkurencję.