Biathlon - PŚ: Denise Hermann-Wick wygrała ostatni sprint w karierze
Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 18.03.2023, 16:20

Wreszcie dziś udało się rozegrać sprint pań w biathlonowym Pucharze Świata. Pierwotnie bieg sprinterski pań miał się odbyć wczoraj, ale z powodu złej pogody został przełożony. W związku z tym odwołano zaplanowany na dziś bieg pościgowy. Zdobywczynią małej kryształowej kuli za tę konkurencję została Francuzka, Julia Simon.

Jeśli chodzi o samą rywalizację to tutaj nie byliśmy świadkami niespodzianek. Z najszybszym czasem na metę przybiegła doświadczona Niemka, Denise Herrmann-Wick. 34-latka zapowiedziała zakończenie kariery i kończy ją najlepiej jak może, czyli złotym medalem MŚ w sprincie i zwycięstwem w zawodach PŚ. Niemka była bezbłędna i o nieco ponad trzy sekundy wyprzedziła druga na mecie, Hannę Oeberg. Dla  Szwedki to trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Poprzednie dwa odniosła na MŚ w Oberhofie. Na trzecim stopniu podium uplasowała się kolejna Szwedka, Anna Magnusson.  Ona straciła jednak już 30 sekund do rodaczki. Dla 27-latki to drugie zwycięstwo w tym sezonie. Poprzednie odniosła właśnie w grudniowym sprincie w Annecy-Le-Grand-Bornand.

Polki zaprezentowały się tak jak przez cały sezon, czyli po prostu słabo. Wolny bieg i słabe strzelanie przełożyły się na pozycje poza czołową „30”.

Dziś również rozstrzygnęła się rywalizacja o małą kryształową kulę w sprincie. Ta powędruje do Niemki Hermann-Wick i to jest dla niej powtórka sukcesu w tej konkurencji z sezonu 2019-2020.