PKO Ekstraklasa: bezbramkowy remis Pogoni z Koroną
Patrycja Smalkowska/Pogoń Szczecin

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 18.03.2023, 19:43

Pogoń Szczecin zremisowała 0:0 z Koroną Kielce w meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy. Mimo braku goli na brak emocji nie można było narzekać.

Gospodarze na przestrzeni 90 minut byli lepszą drużyną. W swoim stylu "Portowcy" koronkowo rozgrywali akcje. Kilka z nich powodowało poważne zagrożenie pod bramką Konrada Forenca. W 11. minucie strzał Marcela Wędrychowskiego został zablokowany przez ofiarny wślizg Dominika Zatora. Pięć minut później Kamil Grosicki nawinął obrońcę, a jego uderzenie prześlizgnęło się po poprzeczce. W 18. minucie Kyryło Petrow wpadł w Grosickiego i sędzia odgwizdał rzut karny. Analiza VAR wykazała jednak wcześniejszy spalony Sebastiana Kowalczyka, co skutkowało rzutem wolnym dla gości. W 40. minucie Pogoń doczekała się celnego strzału. Z próbą Damiana Dąbrowskiego poradził sobie Konrad Forenc. Korona swoich szans próbowała w kontratakach. W nich brakowało dobrego ostatniego podania lub celnego wykończenia.

W pierwszym kwadransie po zmianie stron sporo się działo. Dąbrowski uderzył nad bramką, by zaraz goście odpowiedzieli dobrym strzałem z powietrza. Chwilę później Mateusz Łęgowski z dystansu trafił w poprzeczkę. W 57. minucie do własnej z piłką wpadł Zator. Tomasz Kwiatkowski podszedł do monitora i odgwizdał rzut wolny dla kileczan po zagraniu ręką Luki Zahovicia. W 67. minucie strzał głową efektownie obronił bramkarz. W końcówce oba zespoły miały po jednej dobrej szansie na rozstrzygnięcie spotkania. Próba Wahana Biczachczjana została po raz kolejny zastopowana ofiarnością defensorów Korony. Z drugiej strony Jakub Łukowski silnym uderzeniem próbował zaskoczyć Dante Stipicę przy bliższym słupku, ale bezskutecznie. Mimo wielu okazji padł bezbramkowy remis, który pozostawił Koronę w strefie spadkowej, a szczecinian może zepchnąć z ligowego podium.

Pogoń Szczecin - Korona Kielce: 0:0

Pogoń: Stipica - Wahlqvist (78' Stolarski), Malec, Kostas, Koutris - Wędrychowski (65' Almqvist), Łęgowski, Dąbrowski, Kowalczyk (85' Gorgon), Grosicki - Zahović (78' Biczachczjan)

Korona: Forenc - Godinho, Zator, Trojak, Birceag - Petrow (41' Takac), Łukowski, Deaconu (78' Konstantyn), Nono (58' Szpakowski), Błanik (58' Podgórski) - Szykawka (78' Kostorz)

Żółte kartki: 37' Zahović - 80' Takac

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski