FA Cup: efektowna wygrana Manchesteru City
Gene Hunt, Filckr

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 18.03.2023, 20:52

Manchester City efektownie pokonał 6:0 Burnley. Kolejnego hat-tricka zdobył Erling Haaland.

W pierwszej połowie goście postawili się faworyzowanym "The Citizens". Sprawy w swoje ręce wział niezastąpiony Erling Haaland. W 32. i 35. minucie ustrzelił dublet i dał spokój gospodarzom. W drugiej połowie Manchester nie zatrzymał się, dążąc do strzelenia kolejnych bramek. W kwadrans zainkasowali cztery gole i było 6:0. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania. Na pocieszenie gościom pozostała ich świetna postawa w Championship.

Manchester City - Burnley: 6:0 (2:0)

Bramki: 32', 35', 59' Haaland, 62' Alvarez, 73' Palmer

Manchester: Ortega - Walker, Dias, Laporte - Rodri (66' Gomez), Lewis (66' Phillips), Mahrez, De Bruyne (89' Grealish), Alvarez, Foden - Haaland

Burnley: Peacook-Farell - Roberts, Al Dakhil, Beyer, Maatsen (77' Taylor) - Gudmundsson (46' Cork), Cullern, Vitinho (77' Bastien), Tella (64' Obafemi), Zaroury - Foster (46' Barnes)

Żółta kartka: 90+1' Barnes

Sędzia: John Brooks