TAURON Liga: UNI Opole lepsze od beniaminka
Piotr Sumara/PLS

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 18.03.2023, 20:45

W pojedynku drużyn zamykających tabelę lepsze okazały się siatkarki UNI Opole. Podopieczne Nicoli Vettoriego 3:0 pokonały zespół Roleski Grupa Azoty Tarnów. To zwycięstwo pozwoliło opolankom awansować na 9. pozycję.

Po wyrównanym początku jako pierwsze kilka punktów przewagi wypracowały sobie gospodynie, prowadząc 6:4 po asach serwisowych Vivian Pellegrino. Obie ekipy jednak nie ustrzegły się pomyłek i szybko na tablicy wyników widniał remis. UNI Opole nie pozwoliło długo nacieszyć się rywalkom z takiego wyniku. Marta Orzyłowska nie wstrzymywała ręki w polu serwisowym, a gdy atakiem popisała się Anastasija Krajduba, gospodynie prowadziły 12:8. Podopieczne Nicoli Vettoriego długo utrzymywały wypracowaną przewagę, ale rywalki również nie złożyły broni. W końcówce tarnowianki zdołały doprowadzić do remisu, ale decydujące akcje należały do ekipy z Opola, która po ataku Lany Conceicao zapisała premierową odsłonę na swoim koncie - 25:22.

Zmotywowane wygraną gospodynie kolejnego seta rozpoczęły od prowadzenia 5:1. Opolanki grały aktywnie w elementach bloku i obrony, a do tego dokładały bardzo dobrą dyspozycję w ofensywie. Na prawym skrzydle w ekipie UNI brylowała Anastasija Krajduba, a po drugiej stronie wtórowała jej Kinga Stronias. Tarnowianki nie potrafiły zatrzymać na siatce tak dysponowanych rywalek, a same miały spore problemy z przebiciem się na drugą stronę boiska. Opolanki natomiast pewnie zdobywały kolejne punkty i po imponującej serii przy zagrywkach Makarowskiej-Kulej prowadziły już 17:7. Zespół Nicoli Vettoriego ani na chwilę nie stracił koncentracji w tym secie, pewnie zmierzając po zwycięstwo. Kropkę nad „i” postawiła Marta Orzyłowska, popisując się na koniec partii asem serwisowym.

Trzecią odsłonę od udanych akcji rozpoczęły siatkarki z Tarnowa, jednak nie nacieszyły się one długo korzystnym wynikiem. W zespole beniaminka zaczęły pojawiać się błędy, a UNI po ataku Pellegrino odskoczyło na trzy punkty - 8:5. Przyjezdne były w stanie odpowiedzieć rywalkom, niwelując straty po uderzeniu Szumery, ale opolanki ponowiły swój atak. Różnicę ponownie zrobiły serwisy świetnie dysponowanej w tym secie Marty Orzyłowskiej, która popisała się kolejnym asem serwisowym. Gdy w aut zaatakowała z kolei Klaudia Świstek, UNI prowadziło już 16:13, jednak i tym razem nie było w stanie długo utrzymać tej przewagi. W tym secie gra obu drużyn trochę falowała, ale ostatnie słowo należało do zawodniczek z Opola. Zwycięski punkt gospodyniom zapewnił atak Oliwii Sieradzkiej - 25:22.

UNI Opole - Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:0 (25:22, 25:15, 25:22)
Opole: Conceicao, Orzyłowska, Makarowska-Kulej, Stronias, Pellegrino, Krajduba, Adamek (L) oraz Janicka, Sieradzka
Tarnów: Łyczakowska, Świstek, Mazenko, Szumera, Marcyniuk, Ponikowska, Pawłowska (L), Żurawska (L) oraz Mroczek, Szczepańska, Rybak
MVP: Vivian Pellegrino

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.