Narciarstwo alpejskie - PŚ: 88. wygrana Shiffrin

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 19.03.2023, 12:58

Mikaela Shiffrin wygrała gigant w Soldeu. Amerykanka stanęła na podium obok Thei Louise Stjernesund i Valerie Grenier. Maryna Gąsienica-Daniel ukończyła jako ósma.

Gigant w Soldeu był ostatnim startem alpejek w sezonie. Po pierwszym przejeździe na czele znajdowała się Mikaela Shiffrin. Amerykanka rozpoczynała zawody i nie oddała prowadzenia. Drugą lokatę zajmowała Valerie Grenier. Kanadyjka straciła 0,62 sekundy, ale nad kolejnymi zawodniczkami jej przewaga była znikoma. 0,01s do niej traciła Marta Bassino, a 0,03s Maryna Gąsienica-Daniel. Polka miała otwartą drogę do historycznego podium. Z trudną trasą nie poradziło sobie kilka uznanych alpejek. Rywalizacji nie ukończyły m.in. Petra Vlhova czy Sara Hector.

W drugim przejeździe wystartowały 23 zawodniczki. Po startach kolejnych alpejek trasa była coraz bardziej nierówna i trudniej było osiągać dobre rezultaty. Shiffrin pojechała zachowawczo, ale wygrała, mimo dopiero 15. czasu drugiej odsłony. Niestety w klasyfikacji osunęła się Gąsienica-Daniel, kończąc jako ósma. Drugie podium w karierze wywalczyła druga Thea Louise Stjernesund. Także drugi raz z miejsca w czołowej trójce cieszyła się trzecia Valerie Grenier.

1. Mikaela Shiffrin (USA) 1:55,88

2. Thea Louise Stjernesund (NOR) +0,06

3. Valerie Grenier (CAN) +0,20

4. Lara Gut Behrami  (SUI) +0,46

5. Mina Fuerst Holtmann (NOR) +0,64