EBL: Twarde Pierniki coraz dalej od utrzymania
Wojciech Figurski/400mm.pl

• Data publikacji: 19.03.2023, 19:24

Coraz trudniejsza robi się sytuacja Arrivy Twardych Pierników Toruń. Ostatni zespół w tabeli przegrał na wyjeździe 79:86 z Anwilem Włocławek. Gospodarze walczą o awans do fazy play-off.

Anwil Włocławek świętował ostatnio awans do półfinału FIBA Europe Cup. Zespół Przemysława Frasunkiewicza walczy także o fazę play-off w PLK. Ostatnio oddalił się od niej po dwóch porażkach. W meczu z ostatnimi w tabeli Arriva Twardymi Piernikami Toruń zespół z Włocławka nie mógł sobie pozwolić na potknięcie. Torunianie zaś muszą rywalizować w każdym spotkaniu o triumf, bo do opuszczenia strefy spadkowej brakuje im aż trzech wygranych.

W trzeciej minucie Twarde Pierniki prowadziły 9:2 i pokazały, że nie odpuszczą łatwo dzisiejszego spotkania. Goście mieli nawet osiem punktów przewagi - 19:11. Anwil potrzebował trochę czasu, aby odrobić straty. Zrobił to dopiero po serii 8:0 pod koniec pierwszej kwarty, po której przegrywał jednak 23:25. Druga część gry toczyła się praktycznie kosz za kosz. W dwóch ostatnich minutach pierwszej połowy zespół z Włocławka nie zdobył punktów i dzięki temu Twarde Pierniki schodziły na przerwę z wynikiem 47:42.

Anwil zaprezentował swoją wyższość w trzeciej kwarcie, którą wygrał 25:12. Gospodarze krok po kroku budowali przewagę, która po trzydziestu minutach wynosiła osiem punktów - 67:59. W ostatniej odsłonie utrzymywała się różnica w okolicach dziesięciu punktów. Z wyjątkiem sytuacji, kiedy goście zmniejszyli ją do czterech oczek - 72:76. Włocławianie odbudowali swoją przewagę i utrzymali ją do ostatniej syreny, wygrywając 86:79. Dla torunian 24 punkty zdobył Sterling Gibbs.

Anwil Włocławek - Arriva Twarde Pierniki Toruń 86:79 (23:25, 19:22, 25:12, 19:20)

Anwil: Sanders 15, Williams 14, Łączyński 13, Nowakowski 13, Moore 9, Sobin 6, Greene 6, Petrasek 5, Bojanowski 3, Słupiński 2, Łazarski, Woroniecki

Twarde Pierniki: Gibbs 24, Persons 14, Brunk 13, Walton 10, Kenić 7, Cel 5, Diduszko 3, Gordon 3, Tomaszewski 0, Szymański, Kruszkowski.