PKO Ekstraklasa: Warta wygrała z Lechią
Nicmar 71/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 19.03.2023, 15:05

Warta Poznań pokonała 2:0 Lechię Gdańsk w meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy. Gole dla gospodarzy zdobyli Kajetan Szmyt i Stefan Savić.

Lepiej w spotkanie weszli goście. Adrian Lis w pierwszych minutach odbijał piłkę przy próbie Dominika Piły i Jarosława Kubickiego. Swój setny występ w barwach Lechii golem okrasić mógł w 10. minucie Łukasz Zwoliński, ale trafił w słupek. Warciarze przetrwali napór rywali i posłali zabójczą kontrę. Adam Zrelak idealnie zgrał do Kajetana Szmyta, który popędził w pole karne, wymanewrował Mario Maloce i Joela Abu Hannę, a następnie z zimną krwią zdobył pierwszego gola w sezonie. Do przerwy Lechiści odpowiedzieli tylko niecelnym strzałem głową Bassekou Diabate.

Druga odsłona rozpoczęła się od celnego uderzenia Ilkaya Durmusa, wybronionego przez golkipera. Później tempo gry mocno siadło. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. W 81. minucie Stefan Savić ze skraju pola karnego podwyższył prowadzenie Warty. Gospodarze spokojnie dowieźli zwycięstwo i zbliżyli się na trzy punkty do Pogoni Szczecin. Lechia pozostała na przedostatnim miejscu.

Warta Poznań - Lechia Gdańsk: 2:0 (1:0)

Bramki: 26' Szmyt, 81' Savić

Warta: Lis - Ivanov, Szymonowicz, Stavropoulos - Kościelny, Luis (72' Kopczyński), Maenpaa (72' Destan), Matuszewski (63' Kiełb) - Szczepański (63' Savić), Zrelak (53' Żurawski), Szmyt

Lechia: Kuciak - Bartkowski, Maloca, Abu Hanna, Pietrzak (86' Sezonienko) - Piła (56' Friesenbichler), Kubicki, Terazzino (66' Paixao), Diabate (66' Gajos), Durmus - Zwoliński

Żółte kartki: 69' Luis, 90+3' Destan - 16' Bartkowski, 90+3' Abu Hanna

Sędzia: Paweł Malec