PKO Ekstraklasa: zwycięstwo Piasta, gaśnie nadzieja Miedzi
Jakub Strzelczyk Photography

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 19.03.2023, 16:59

Piast Gliwice pokonał 1:0 Miedź Legnica w wyjazdowym meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedyną bramkę w 23. minucie zdobył Jorge Felix.

W pierwszej połowie drużyny nie zaprezentowały zbyt ciekawej gry. Gospodarze nie wyglądali jak zespół grający "o życie". Oba zespoły po razie zagroziły bramce rywala. W pierwszym kwadransie niewiele po strzale z dystansu pomylił się Chuca. Piast wykorzystał bierność defensywy Miedzi w 23. minucie. Legniczanie po raz kolejny w tym sezonie stracili gola po stałym fragmencie gry. Po rzucie wolnym głową zgrał Ariel Mosór, a do siatki trafił Jorge Felix. W inauguracyjnych czterdziestu pięciu minutach łącznie oddano tylko pięć strzałów.

W drugiej połowie gospodarze wyglądali już dużo lepiej. Najpierw jednak swoją szansę mieli goście. Składną akcję skończył strzał Damiana Kądziora obroniony przez Mateusza Abramowicza. Później zagrażała głównie Miedź. W 58. minucie do wyrównania nie dopuścił Frantisek Plach, a  chwilę później Maxime Dominguez. Nadzieję drużynie Grzegorza Mokrego dała czerwona kartka w 80. minucie dla Patryka Dziczka. Przegrywający, nie stworzyli jednak żadnej okazji poza lekkim strzałem głową Dawida Drachala. Dzięki zwycięstwu Piast awansował na 10. miejsce w tabeli. Miedź traciła do bezpiecznego miejsca już 9 punktów i marzenia o utrzymaniu gasły.

Miedź Legnica - Piast Gliwice: 0:1 (0:1)

Bramka: 23' Felix

Miedź: Abramowicz - Mijusković, Niewulis (88' Matuszek), Carolina (78' Drachal) - Kostka (70' Masouras), Naveda (46' Narsingh), Drygas, Velkovski - Domimguez, Henriquez, Chuca

Piast: Plach - Pyrka (65' Holubek), Mosór, Czerwiński, Katranis - Tomasiewicz (74' Kaput), Dziczek, Felix (74' Ameyaw), Chrapek (90' Hateley), Kądzior (90' Sobczyk) - Wilczek

Żółta kartka: 47' Dominguez

Czerwona kartka: 80' Dziczek

Sędzia: Karol Arys