PKO Ekstraklasa: emocje w końcówce i zwycięstwo Lecha w Łodzi

• Data publikacji: 19.03.2023, 19:25

Lech Poznań, po kapitalnej końcówce, pokonał na wyjeździe Widzew Łódź 2:1 w hitowym meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy. Wszystkie bramki padły w ostatnich 20 minutach spotkania, a dzięki wygranej mistrz Polski umocnił się na 3. pozycji w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa tego spotkania to prawdopodobnie najgorsze 45 minut tego sezonu w całej PKO Ekstraklasie. W całym tym czasie żadna z drużyn nie była w stanie oddać choćby jednego celnego strzału, a większość walki miała miejsce w środkowej strefie boiska. Po zmianie stron sytuacja nie uległa znacznej zmianie, choć przyjezdni zdecydowanie częściej znajdowali się w posiadaniu futbolówki.

Mimo tego w 71. minucie to Widzew wyprowadził zaskakujący cios, a dogranie Patryka Stępińskiego wykorzystał Bartłomiej Pawłowski, który atomowym uderzeniem pokonał Filipa Bednarka. Skrzydłowy wprawił tym trafieniem całe trybuny w euforię, która nie trwała jednak nawet 100 sekund, ponieważ już w 73. minucie z odpowiedzią przybył Filip Marchwiński — 21. letni pomocnik "Kolejorza" wykorzystał idealną wrzutkę Niki Kvekveskiriego i strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Podopieczni Johna van den Broma nie zatrzymali się jednak na wyrównaniu i już w 79. minucie wyszli na prowadzenie, gdy dośrodkowanie Joela Pereira na gola zamienił Kristoffer Velde. W samej końcówce mistrzowie Polski kontrolowali swoją przewagę i utrzymali wynik, dopisując trzy oczka do swojego konta.

Widzew Łódź — Lech Poznań 1:2 (0:0)

Bramki: 71' Pawłowski — 73' Marchwiński, 79' Velde

Widzew: Ravas — Zieliński (89' Ciganiks), Stępiński (89' Kreuzriegler), Szota, Żyro, Kun — Hanousek, Shehu (78' Letniowski) — Terpilowski (78' Hansen), Sanchez, Pawłowski (89' Sypek)

Lech: Bednarek — Pereira, Salamon, Milic, Rebocho — Karlstrom, Murawski (59' Kvekveskiri) — Ba Loua (59' Sousa), Marchwiński (76' Czerwiński), Velde — Szymczak (66' Sobiech)

Żółte kartki: 19' Hanousek, 90+1' Ciganiks — 57' Karlstrom, 63' Szymczak

Sędzia: Damian Kos