Rugby Europe Championship: Polacy kończą zmagania na ósmej pozycji

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 19.03.2023, 20:26

Reprezentacja Polski ósmą siłą Europy. W meczu o siódmą lokatę w Amsterdamie nasza reprezentacja uległa Belgii 17:18.

Bardzo szybko, bowiem od przyłożenia w drugiej minucie, na prowadzenie wyszli Belgowie. Polacy od razu odpowiedzieli w taki sam sposób, a kilkadziesiąt sekund później to oni wyszli na dwupunktowe prowadzenie dzięki skutecznemu podwyższeniu Wojciecha Piotrowicza. Ostatnie dziewięć punktów w pierwszej części meczu zostało zdobyte po rzutach karnych. Dwa skuteczne uderzenia Belgów oraz jedno Piotrowicza spowodowało, że do przerwy Belgowie minimalnie prowadzili 11:10.

W drugiej połowie na punkty trzeba było czekać ponad 20 minut. Wtedy to siedem punktów zdobyli rywale dzięki przyłożeniu oraz podwyższeniu. Polacy do samego końca walczyli o odwrócenie losów meczu, jednak stać ich było tylko na identyczną kombinację, przez co jednym „oczkiem” lepsi okazali się Belgowie. To oznacza, że nasza reprezentacja zajęła ósmą pozycję. Wcześniej w rozgrywkach Polacy pokonali dzisiejszych rywali, ale drugi raz nie byli w stanie wygrać z zespołem belgijskim.

Belgia – Polska 18:17 (11:10)