Siatkówka plażowa: Polacy z kompletem zwycięstw, Polki poza turniejem
FIVB

• Dodał: Dawid Lis
  • Data publikacji: 18.03.2023, 09:48

W czwartek rozpoczęły się zmagania w pierwszym turnieju z cyklu Challenge. W La Paz oglądaliśmy dwie polskie pary.

W eliminacjach turnieju kobiet wystąpiły Katarzyna KociołekMarta Łodej. Biało-czerwone w pierwszej rundzie po zaciętym meczu pokonały Kanadyjki McBain/Belanger. W drugim spotkaniu Polki stanęły na przeciwko parze z Hiszpanii. Duet Carro/Lobato stawił trudne warunki naszym reprezentantkom. Do rozstrzygnięcia potrzebne były trzy sety i w tej decydującej partii minimalnie lepsze okazały się rywalki, które nie pozwoliły Polkom awansować do turnieju głównego.

Zdecydowanie lepiej spisali się panowie. Piotr KantorMaciej Rudol mieli wolny los w pierwszej rundzie eliminacji i przystąpili do rywalizacji od drugiej. W niej pewnie pokonali Amerykanów. Polacy w pierwszy meczu fazy grupowej zmierzyli się z Francuzami i nieoczekiwanie był to bardzo zacięty pojedynek. Polacy pierwszą partię wygrali na przewagi 22:20, ale drugi set trwał zdecydowanie dłużej. Ten niestety zakończył się zwycięstwem rywali 34:32 i potrzebny był tie-break. Jak przystało na scenariusz tego spotkania, trzecia partia także grana była na przewagi, ale rozstrzygnęła się po myśli biało-czerwonych. Dzięki temu Polacy zagrali o pierwsze miejsce w grupie z Kanadyjczykami. W porównaniu do poprzedniego starcia z duetem z Francji można powiedzieć, że rywalizacja o wygranie grupy przebiegła dość gładko dla naszych reprezentantów.