EBL: wygrana Legii, znakomity Blakes
Andrzej Romański/PLK

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 19.03.2023, 19:00

Legia Warszawa pokonała MKS Dąbrowę Górniczą 101:86 w niedzielnym meczu 23. kolejki Energa Basket Ligi. Gwiazdą spotkania został Gerry Blakes, który zdobył 51 punktów dla przyjezdnych.

Domowe starcie Legii Warszawa z MKS-em Dąbrową Górniczą było drugim z niedzielnych spotkań. Zdecydowanym faworytem meczu byli warszawiacy, którzy wciąż walczą o jak najlepsze rozstawienie w fazie play-off. Goście byli natomiast przedostatni, ale bez względu na wynik byli pewni awansu na co najmniej 10. lokatę.

Mecz rozpoczął się od dominacji gospodarzy. Legia rozpoczęła serią 9:0. Przyjezdni dopiero wówczas zdołali otworzyć swój dorobek punktowy. Goście nie byli w stanie jednak pójść za ciosem i po kilku chwilach miejscowi prowadzili już 15:2. Od tego momentu MKS zaczął wyglądać znacznie lepiej, ale nie był on w stanie odrobić choćby części strat w tej partii. Legia prowadziła 23:10. Warszawiacy jeszcze mocniej podkręcili tempo w drugiej kwarcie. Gospodarze zaliczyli kolejną znakomitą serię 17:0, a ich przewaga po pierwszej połowie wynosiła już 33 punkty.

Po zmianie stron gospodarze mieli za zadanie już jedynie dowieźć prowadzenie do końca spotkania, więc nie musieli już zbytnio forsować tempa. Otworzyło to szansę dla gości, aby w drugiej połowie pokazać się z nieco lepszej strony. Przyjezdni rzeczywiście znacznie poprawili się w trzeciej i czwartej kwarcie, ale drużyna gospodarzy miała wszystko pod kontrolą. MKS niwelował straty aż do samego końca spotkania, ale ostatecznie nie był w stanie zagrozić rywalom.

Legia Warszawa bez najmniejszych problemów pokonała MKS Dąbrowę Górniczą 101:86 i awansowała na 6. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. Pomimo porażki gwiazdą spotkania został zawodnik MKS-u. Gerry Blakes zdobył w meczu aż 51 punktów, oprócz których miał też 6 asyst i 4 zbiórki.

Legia Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza 101:86 (23:10, 35:25, 19:30, 24:31)

Legia: Holman 29, Leslie 20, Berzins 15, Vinales 12, Kamiński 9, Garrett 5, Kulka 4, Wyka 4, Koszarek 3

MKS: Blakes 51, Bluiett 12, Mokros 8, Kucharek 7, Krampelj 3, Piechowicz 3, Drame 2