PGNiG Superliga kobiet: Zagłębie nie odda pozycji lidera. Lubinianki wygrały z Kobierzycami
MKS Zagłębie Lubin/Superliga Kobiet

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 19.03.2023, 19:15

W grupie mistrzowskiej nie ma mowy o innym liderze. Zawodniczki Zagłębia Lubin znacząco odjechały rywalkom, a dziś zwycięstwem nad zespołem z Kobierzyc ruszyły granicę 60 punktów.

Gospodynie powoli rozkręcały się w pierwszej połowie. Pierwszego gola zdobyła Galińska, a na kolejne trafienie Lubin czekał sześć minut. Rywalki jednak też nie szalały w ofensywie i gra wyglądała przez pierwsze dziesięć minut jak szybkie kontry po utracie bramek. Lubinianki jednak z czasem zaczęły lepiej pilnować swojego pola i kilkukrotnie na jedno trafienie przyjezdnych odpowiadały dwoma swoimi. Tym samym po pierwszej partii miały wypracowany zapas 15:11.

To prowadzenie pomogło im w dalszej części meczu, bo gdyby nie ono, o wyniku spotkania zadecydowałyby niuanse. Galińska i Matieli utrzymywały dobrą skuteczność, natomiast wcale nie gorzej wyglądała w ataku Wicik grająca dla KPR-u. Tylko dwa gole więcej w tej połowie uzyskały lubinianki, ale dodając do tego zapas z premierowej odsłony prowadziły już 27:21 przed końcem meczu. Taką też przewagą zakończyły to spotkanie i umocniły się na pozycji liderek grupy mistrzowskiej.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 30:24 (15:11)

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.