La Liga: wspaniały klasyk dla Barcy
Craig Sunter [CC BY 2.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 19.03.2023, 23:13

FC Barcelona wygrała 2:1 z Realem Madryt w meczu 26. kolejki La Liga. Zwycięstwo "Blaugranie" dał w doliczonym czasie gry Franck Kessie.

Spotkanie od pierwszych minut toczone było w intensywnym tempie. Zaczął od celnego strzału Karim Benzema, a później dobry moment mieli gospodarze. Mocny strzał z dystansu Roberta Lewandowskiego odbił Thibaut Courtois. Chwilę potem uderzenie głową Raphinhi odbił golkiper, a dobitka Sergiego Roberto poszybowała nad bramką. Nieoczekiwanie w 9. minucie prowadzenie objęli goście. Vinicius Junior wrzucał w pole karne, ale piłka odbiła się od głowy Ronalda Araujo i wpadła do siatki. Podobnie jak w poprzednich meczach "Duma Katalonii" szukała sobie szans, dośrodkowując w pole karne. Dwa razy główkował Andreas Christensen, ale bez powodzenia. Najgroźniejszym piłkarzem był jednak Raphinha. W 34. minucie Brazylijczyk zmusił bramkarza do efektownej interwencji. Gracze Xaviego dopięli swego tuż przed przerwą. Ponownie strzelał Raphinha, którego próba została zablokowana. Piłka potoczyła się pod nogi Sergiego Roberto, a ten wyrównał stan rywalizacji.

W drugiej odsłonie przez dłuższy czas Barcelona była lepszą drużyną. Dwie szanse miał Lewandowski. Najpierw nieczysto trafił "nożycami" i piłka przeleciała nad bramką, a później z lewej nogi strzelił obok słupka. Real przetrwał trudne momenty i w 81. minucie trafił do siatki. Autorem gola był Marco Asensio. Po analizie VAR sędzia anulował jednak bramkę z powodu niewielkiego spalonego Hiszpana. Chwilę później złego wyprowadzenia piłki przez defensorów Barcy nie wykorzystał Karim Benzema. Francuz uderzył zbyt lekko dla Marca-Andre ter Stegena. Euforia zapanowała na Spotify Camp Nou w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Sprytnie do Alejandro Balde zagrał Lewandowski. Hiszpan wycofał futbolówkę do Francka Kessiego, który dał gospodarzom trzy punkty. Wygrana oznaczała zwiększenie przewagi lidera nad Realem do 12. punktów.

FC Barcelona - Real Madryt: 2:1 (1:1)

Bramki: 45' Roberto, 90+2' Kessie - 9'(s.) Araujo

Barcelona: ter Stegen - Kounde, Araujo, Christensen, Balde - de Jong, Roberto (77' Kessie), Busquets - Raphinha (83' Torres), Lewandowski, Gavi

Real: Courtois - Carvajal, Militao, Rudiger, Nacho (62' Mendy) - Modrić (76' Ceballos), Camavinga (76' Tchouameni), Kroos (62' Rodrygo) - Valverde (76' Asensio), Benzema, Vinicius Junior

Żółte kartki: 33' Raphinha, 65' Roberto, 90' Balde, 90+6' Fati - 17' Nacho, 69' Modrić, 90+6' Ceballos

Sędzia: Ricardo Bengoetxea