Indian Wells: triumf Eleny Rybakiny
PPP

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 19.03.2023, 23:33

Elena Rybakina wygrała turniej WTA 1000 w Indian Wells. Kazaszka w finale pokonała 7:6(11), 6:4 Arynę Sabalenkę.

W finale Indian Wells spotkały się Aryna Sabalenka i Elena Rybakina. Niecałe dwa miesiące wcześniej panie zagrały ze sobą decydujący mecz w Australian Open. Wtedy górą w trzech setach była Białorusinka. Dotychczas w turnieju obie tenisistki spisywały się znakomicie. Kazaszka straciła tylko jednego seta, w starciu z Karoliną Muchovą.  Na swojej drodze pokonała między innymi Igę Świątek. Starsza z zawodniczek każdy pojedynek kończyła w dwóch odsłonach.

Pierwszy set był bardzo zacięty. Obie tenisistki przełamały po razie. W dwunastym gemie Rybakina nie wykorzystała setbola. O losach inauguracyjnej partii zadecydował tie-break. W nim zawodniczki miały problem z wygrywaniem własnego podania. Sabalenka popełniała jednak więcej błędów i to Kazaszka miała więcej szans na skończenie seta. Wykorzystała dopiero piątą, triumfując 13-11. Fatalnie dla drugiej rakiety świata wyglądała statystyka podwójnych błędów serwisowych, których zanotowała aż 10. Drugiego seta Rybakina zaczęła od przełamania. Sytuacja wyżej notowanej tenisistki stała się niemal beznadziejna po siódmym gemie, kiedy znów straciła serwis i przegrywała 2:5. Ostatecznie Białorusince udało się odrobić część strat, ale to 23-latka cieszyła się z wygranego Indian Wells. Dzięki zainkasowanym punktom Kazaszka od poniedziałku będzie siódmą tenisistką świata.

Elena Rybakina (KAZ) [10] - Aryna Sabalenka (BLR) [2]: 7:6(11), 6:4