TAURON 1. Liga: męczarnie Norwida w Białymstoku, awans Visły na trzecie miejsce
Daria Jańczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 20.03.2023, 00:45

26. kolejka TAURON 1. Ligi przebiegała pod znakiem dłuższych i wyrównanych spotkań, gdyż żaden mecz nie skończył się w trzech setach. Zaskakująco problemy miał Exact Systems Norwid Częstochowa, który dopiero po tie-breaku był w stanie pokonać beniaminka z Białegostoku. Częstochowianie utrzymali się na prowadzeniu w rozgrywkach, ale ich przewaga nad MKS-em Będzin zmalała do jednego punktu.

Kolejna seria spotkań na plusligowym zapleczu rozpoczęła się już we wtorek od pojedynku Gwardii Wrocław z KRISPOLEM Września. Zgodnie z przewidywaniami z triumfu cieszyła się drużyna z Dolnego Śląska, jednak nie przyszło im to łatwo. Więcej o tym meczu można przeczytać TUTAJ. Trzecie zwycięstwo z rzędu odniósł natomiast AZS AGH Kraków. Siatkarze z Małopolski wyjazdowy mecz z Avią Świdnik rozpoczęli od przegranego seta, jednak zdołali powrócić do gry i po wyrównanej walce zapisali trzy „oczka” na swoim koncie. Również wynikiem 3:1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie MKST Astry Nowa Sól z PSG KPS Siedlce. Zespół beniaminka zdołał zrewanżować się rywalom za porażkę w pierwszej rundzie, a siedlczanie utrudnili sobie drogę do fazy play-off.

O kwestie awansu nie musi się martwić na pewno BKS Visła Proline Bydgoszcz. Podopieczni Michała Masnego po czterosetowym pojedynku pokonali drużynę SPS Chrobry Głogów i wskoczyli na ligowe podium. Bydgoszczanie wykorzystali porażkę Mickiewicza Kluczbork, który w minionej kolejce 1:3 uległ wiceliderom rozgrywek - zespołowi MKS-u Będzin. W tym meczu nie brakowało wyrównanej walki i ciekawych akcji, ale w decydujących momentach to drużyna prowadzona przez Wojciecha Serafina miała więcej do powiedzenia, szczególnie w elementach bloku i zagrywki i dopisała do swojego dorobku komplet punktów. Z wygranej cieszyli się również siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki, którzy 3:1 pokonali ekipę Legii Warszawa.

Zaskakująco do podziału punktów doszło natomiast w Białymstoku, gdzie lokalny BAS podejmował lidera rozgrywek - Exact Systems Norwid Częstochowa. Gracze spod Jasnej Góry zwyciężyli spotkanie, ale mieli sporo trudności, gdyż napędzany dopingiem kibiców BAS prowadził w meczu już 2:1. Mimo tego Norwid potrafił powrócić do gry i wyszedł z tej walki obronną ręką, wygrywając tie-breaka 15:13. Również w pięciu setach zakończyło się rozegrane awansem w styczniu spotkanie pomiędzy SMS-em PZPS Spała, a Olimpią Sulęcin. Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego byli bardzo blisko pierwszego w sezonie zwycięstwa, jednak w decydującej partii minimalnie lepsi okazali się rywale, zwyciężając cały mecz 3:2.

Wyniki spotkań 26. kolejki TAURON 1. Ligi:

Chemeko-System Gwardia Wrocław - KRISPOL Września 3:0 (25:21, 25:21, 25:19)
PZL LEONARDO Avia Świdnik - AZS AGH Kraków 1:3 (25:17, 20:25, 21:25, 17:25)
PSG KPS Siedlce - MKST Astra Nowa Sól 1:3 (17:25, 20:25, 25:23, 22:25)
BKS Visła Proline Bydgoszcz - SPS Chrobry Głogów 3:1 (25:23, 22:25, 25:20, 25:19)
BAS Białystok - Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (22:25, 25:14, 25:14, 20:25, 13:15)
Mickiewicz Kluczbork - MKS Będzin 1:3 (22:25, 16:25, 25:23, 20:25)
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Legia Warszawa 3:1 (25:27, 25:17, 25:16, 25:19)
SMS PZPS Spała - Olimpia Sulęcin 2:3 (26:28, 25:19, 19:25, 25:21, 13:15)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.