NHL: hattrick Bratta, Devils pokonują Lightning
D Ramey Logan [CC BY 4.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 20.03.2023, 07:37

Jesper Bratt zdobył swojego pierwszego hattricka w historii gry w NHL, a jego Devils po ciężkim początku pokonało Tampa Bay Lightning. Wysokie zwycięstwa odniosły drużyny z Bostonu, Las Vegas oraz Rangersi z Nowego Jorku.

Pierwsza tercja starcia Lightning - Devils była pozytywna dla gospodarzy z Tampy, którzy po golu Kuczerowa prowadzili 1:0. Dobry w ich wykonaniu był też początek kolejnej odsłony, podwyższył bowiem Killorn, ale potem za prowadzenie gry zabrali się przyjezdni, którzy 9 sekund potem odpowiedzieli trafieniem Bratta, który brylował w tym spotkaniu. Szwed po raz drugi krążek w siatce umieścił trzy minuty później, sztuka ta udała się jeszcze w drugiej tercji jego koledze Nico Hischierowi. Trzecia część gry wciąż przebiegała pod znakiem przewagi Diabłów, choć nie była ona tak przytłaczająca jak tercję wcześniej, Błyskawice nie potrafiły jednak pokonać Vanecka. Goście robili swoje i w 50. minucie na listę strzelców wpisał się Noolan Foote, 12 sekund przed końcem wynik ustalił na pustą bramkę Bratt, tym samym uzyskując pierwszego w swojej karierze w NHL hattricka.

Tampa Bay Lightning - New Jersey Devils 2:5 (1:0, 1:3, 0:2).

Co z tego, że hokeiści z Buffalo próbowali przeciwstawić się najlepszym w tym roku hokeistom z Bostonu i prowadzili wyrównaną grę, skoro nie potrafili pokonać świetnie dysponowanego Swaymana ani razu. Na dodatek dziurawe ręce miał tego dnia golkiper Sabres, bo na 25 strzałów Bruins aż siedem znalazło się w siatce. Gola i trzy asysty zaliczył DeBrusk.

Buffalo Sabres - Boston Bruins 0:7 (0:3, 0:1, 0:3).

Dziewięć minut i dziewięć sekund przebywał na tafli Kevin Lankinen, bramkarz Nashville Predators,w tym czasie wpuścił 4 gole i został zmieniony przez Juuse Sarosa. Ten do końca pierwszej tercji skapitulował jeszcze dwa razy, potem ustabilizował swój poziom, ale Rangersi nie pozwolili na strzelenie sobie bramki i pewnie wygrali 7:0.

New York Rangers - Nashville Predators 7:0 (6:0, 1:0, 0:0).