Alpen Cup: słaba postawa Polaków w Dobbiaco
Loru Creative

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 20.03.2023, 07:37

Słabo wypadli Polacy w zawodach Alpen Cup we włoskim Dobbiaco. Jedyną pozycją w "trzydziestce" popisał się Sebastian Bryja w sprincie.

Zawody we włoskim Dobbiaco rozpoczęły się piątkowymi sprintami. W kategorii seniorów tylko Sebastian Bryja z 27. wynikiem kwalifikacji przeszedł do dalszej fazy rywalizacji, potem niestety przepadł w ćwierćfinale, udało mu się jednak awansować na 20 lokatę. 51. był Michał Skowron, 62. i 63. lokaty zajęli odpowiednio Mateusz Haratyk i Robert Bugara. Zawody wygrał Włoch Gabrielli przed Szwajcarem Kaeserem i swoim rodakiem Bernardim. Niestety wśród pań już we wstępnej fazie przepadła jedyna Polka Karolina Kukuczka, na najwyższym stopniu podium stanęła Szwajcarka Weber przed Niemkami Hoffmann i Keck. W kategorii juniorów nie mieliśmy swoich reprezentantów.

W sobotę wszyscy zmierzyć mieli się z dziesięcioma kilometrami łyżwą, był to wstęp do niedzielnych biegów pościgowych. Słabo poradzili sobie nasi seniorzy, Sebastian Bryja był 39., Michał Skowron 47., Robert Bugara 55., a Mateusz Haratyk 65., strata najlepszego z biało-czerwonych wynosiła ponad półtorej minuty. Najszybszy był Szwajcar Savarin z 9.8 sekundy przewagi nad Włochem Romano i 11.5 sekundy lepszym wynikiem niż kolejny reprezentant gospodarzy Salvadori. 42. lokatę zajęła Karolina Kukuczka, której strata do zwyciężczyni wyniosła ponad 3 minuty, miejscami z poprzedniego dnia w czołówce zamieniły się Niemka Hoffmann i Szwajcarka Weber, podium uzupełniła Niemka Sauerbrey.

Finałowymi zawodami był bieg pościgowy na 15 kilometrów klasykiem, odległe pozycje Polaków dzień wcześniej uniemożliwiły im walkę w niedzielę o wysokie cele. Najlepiej wypadł chyba Robert Bugara, który awansował na 45. miejsce, Sebastian Bryja spadł na 49. lokatę, Michał Skowron był 51., Mateusz Haratyk nie ukończył zawodów. Zwycięski do mety dobiegł Włoch Salvadori, który wyprzedził swoich rodaków Arnauda i del Fabbro. 36. lokatę zajęła wśród pań Karolina Kukuczka, strata naszej zawodniczki wyniosła ponad 9 minut, na czele znów nastąpiła zmiana, bo najszybsza była Szwajcarka Weber przed Niemką Hoffmann, trzecie miejsce utrzymała Sauerbrey.