Taekwondo - Puchar Świata: brąz Kowalczuk w Belgii

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 20.03.2023, 12:02

Aleksandra Kowalczuk wywalczyła brązowy medal zaliczanego do cyklu Pucharu Świata turnieju Belgian Open. Zawody miały rangę G-2.

Kowalczuk (+73 kg) tym samym powtórzyła swój wyczyn sprzed tygodnia z Sofii, gdzie również zajęła 3. miejsce na podium. W Lommel nasza najlepsza taekwondzistka rozstawiona była z numerem 4 i w pierwszej rundzie miała wolny los. Następnie 2:0 pokonała Norweżkę Elizę Haugen, by w ćwierćfinale 2:0 wygrać w ze swoją koleżanką z kadry, Dagmarą Haremzą. W walce o finał lepsza okazała się Chinka Lei Xu (0:2).

Choć oficjalnie, jako reprezentacja Polski, w Belgii startowało 8 zawodników, na listach mogliśmy oglądać zdecydowanie więcej polskich taekwondzistów, zgłoszonych indywidualnie. Nikomu nie udało się jednak dotrzeć do strefy medalowej. W kat. -68 kg już w pierwszej walce odpadł rozstawiony z nrem 3 Mateusz Szczęsnowski, choć trzeba przyznać, że jego pogromca przygotował świetną formę. Uzbek Niyaz Pulatov ostatecznie sięgnął po złoty medal. Na 1/8 finału zatrzymali się Szymon Piątkowski i Karol Robak (obaj -80 kg). W kat. -87 kg mężczyzn do ćwierćfinału dotarł Adrian Wojtkowiak, ale tam 0:2 przegrał z najwyżej rozstawionym Chorwatem Ivanem Sapiną. Na tym samym etapie w kat. +87 kg zastopowany został Krystian Haremza. Na początku sezonu ciągle szuka formy Patrycja Adamkiewicz (-57 kg). Tym razem w 1/8 finału musiała uznać wyższość niżej rozstawionej Węgierki Luany Marton. Już na pierwszej walce zatrzymała się medalistka sprzed tygodnia z Bułgarii - Justyna Kowalkowska (-67 kg).