PHL: wygrana GKS-u, o awansie rozstrzygnie siódmy mecz

• Data publikacji: 20.03.2023, 20:56

Bardzo wyrównane są serie półfinałowe w Polskiej Hokej Lidze. GKS Tychy wygrał po dogrywce z Re-Plast Unia Oświęcim w szóstym meczu i doprowadził do decydującego starcia.

Unia Oświęcim zwyciężyła w dwóch pierwszych meczach serii, ale hokeiści GKS-u Tychy wyrównali. Unia wygrała piąte spotkanie serii i dzisiaj na wyjeździe mogła zakończyć rywalizację i awansować do finału. Tyszanie świetnie rozpoczęli mecz, gdyż w 12. minucie po golach Mateusza Gościńskiego i Bartłomieja Jeziorskiego prowadzili już 2:0. W drugiej tercji obydwie drużyny zdobyły po bramce - Tommi Laakso dla Unii oraz August Nilsson dla GKS-u.

W trzeciej odsłonie gospodarze łapali kary i stała się całkowita zmiana sytuacji. W cztery minuty zespół z Oświęcimia przejął prowadzenie. W przewadze trafiali: Teddy da Costa, Filipp Pangelow-Juldaszew i Krystian Dziubiński. Później to GKS wykorzystał fragment gry z zawodnikiem więcej i Filip Komorski doprowadził do remisu i dogrywki. Ten sam hokeista został bohaterem tyszan w dodatkowym czasie meczu, zdobywając po dwóch minutach zwycięską bramkę. Tym samym w serii jest remis 3:3 i o awansie zdecyduje środowy mecz w Oświęcimiu.

GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim 5:4 (2:0, 1:1, 1:3, 1:0)