PlusLiga: Projekt wraca z kompletem punktów
Biuro Prasowe Projekt Warszawa

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 20.03.2023, 21:06

Projekt Warszawa zwyciężył wyjazdowe spotkanie z BBTS Bielsko-Biała. Ekipa ze stolicy Polski potrzebowała czterech setów aby uporać się z ostatnią drużyną rozgrywek.

Piorunujące otwarcie zaserwowali gospodarze, którzy po utracie pierwszego punktu zdobyli pięć kolejnych bardzo wysoko stawiając poprzeczkę ekipie ze stolicy Polski. W kolejnych zagraniach przewaga utrzymywała się, a od stanu 13:8 BBTS Bielsko-Biała ponownie zyskała kilka punktów przewagi. Set zakończył się niespodziewaną wygraną miejscowych 25:15, a świetnego seta rozegrał Dawid Woch oraz Konstantin Cupković.

W drugiej partii to siatkarze Projektu Warszawa zdecydowanie lepiej się odnaleźli z początku (3:0), a szybko wyprowadzili swój zespół na pięciopunktową przewagę (9:4). Świetną część rozegrał Mateusz Janikowski oraz Holender Niels Klapwijk. Ostatni punkt BBTS Bielsko-Biała zdobyła doprowadzając do stanu 13:19. Kolejne zagrania to pokaz umiejętności Projektu Warszawy. Na dodatek skutecznością nie błyszczeli miejscowi i zostali oni rozgromieni.

Trzeci set podzielić można na dwie części. Pierwszy fragment partii należał do gospodarzy. Siatkarze BBTS Bielsko-Biała byli w stanie wypracować sobie trzypunktową przewagę (9:6), ale w pewnym momencie (15:13) stracili inicjatywę i już kilka chwil później stracili prowadzenie w secie.  Świetną końcówkę zaprezentowali natomiast siatkarze Projektu Warszawa na czele z Linusem Weberem, który w partii mógł pochwalić się 71% skutecznością w ataku.

Siatkarze zespołu ze stolicy szybko wysforowali się na prowadzenie w czwartej partii. Szybko prowadzili 4:7, a za chwilę już zdominowali partię doprowadzając do dziewięciopunktowego prowadzenia (14:5), a w piku nawet dziesięciopunktowe (19:9). Projekt Warszawa bez większego problemu zwyciężył 25:17 i zgarnął trzy punkty do tabeli.

BBTS Bielsko-Biała - Projekt Warszawa 1:3 (25:15, 13:25, 21:25, 17:25)