PlusLiga: zacięty bój w Lubinie!
Biuro prasowe Indykpol AZS Olsztyn

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 20.03.2023, 23:30

Po ponad dwóch godzinach emocjonującej walki na hali w Lubinie, to AZS Olsztyn może świętować wygraną. Gospodarze pomimo bardzo dobrej gry nie zdołali sprawić niespodzianki.

Już początek meczu pokazał, że to spotkanie będzie bardzo wyrównane i zacięte. W pierwszym secie najczęściej na tablicy wyników mogliśmy zobaczyć remis lub minimalną przewagę olsztynian. W końcówce zawodnicy Lubina popełnili jednak aż trzy błędy serwisowe, co ekspresowo wykorzystali siatkarze z Olsztyna i jako pierwsi wysunęli się na prowadzenie w setach.

Druga partia w większości również znajdowała się pod minimalną kontrolą olsztynian. Cuprum jednak nie poddawał się i podjął równą walkę z przeciwnikiem. Losy tego seta wyjaśniły się dopiero w końcówce, gdy od stanu 21:21, siatkarze z Lubina zanotowali czteropunktową serię dającą im zwycięstwo i wyrównanie stanu tego meczu.

Trzecia odsłona była tą najbardziej zaciętą. Oba zespoły na zmianę zdobywały prowadzenie, jednakże nigdy nie było ono wyższe niż trzy punkty. Końcówka tego seta była jednak bardziej wyrównana niż poprzednie, gdyż żadna z drużyn nie pozwoliła oddalić się przeciwnikowi. Zwycięzcę tej partii poznaliśmy dopiero po grze na przewagi, gdy przyjmujący gospodarzy Alexander Berger najpierw zdobył punkt z ataku, a później postawił „kropkę nad i” za pomocą asa serwisowego.

Czwarta odsłona od pierwszych piłek była pod kontrolą AZS-u, który za wszelką cenę chciał doprowadzić do tie-breaka. Zawodnicy z Olsztyna pierwszy raz w tym meczu zbudowali przewagę, która w pewnym momencie wynosiła aż osiem punktów. Cuprum nie dał rady odwrócić losów tego seta i ostatecznie przegrał, tracąc do rywali cztery punkty.

Ostateczna partia również znajdowała się pod kontrolą Olsztyna, który po kilkunastu minutach gry mógł świętować zwycięstwo. MVP spotkania został wybrany atakujący olsztynian Karol Butryn.

Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (23:25, 25:21, 29:27, 21:25, 11:15)