NHL: zwycięstwo Edmonton Oilers po dogrywce
D Ramey Logan [CC BY 4.0]/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 21.03.2023, 09:42

Dzisiaj rozegrano pięć kolejnych meczów ligi NHL. W jedynym zakończonym dogrywką Edmonton Oilers wygrali 5:4 z San Jose Sharks.

W szóstej minucie meczu w Edmonton bramkę dla gości z San Jose strzelił Aleksander Barabanow. Ponad minutę później wyrównał Nick Bjugstad. W drugiej tercji padło aż pięć trafień. Na samym początku odsłony Oilers przejęli prowadzenie po trafieniu Kailera Yamamoto. Dla Sharks trafili Steven Lorentz i Erik Karlsson, więc goście ponownie wygrywali. Szybko odpowiedział Mattias Ekholm, ale trzy minuty później po raz drugi trafił Karlsson i Rekiny prowadziły 4:3. Na cztery minuty przed końcem do remisu doprowadził Ekholm i doszło do dogrywki. Warto dodać, że w podstawowym czasie gry sędziowie po wideoweryfikacji cofnęli aż cztery bramki, w tym trzy zespołu z San Jose. Na 15 sekund przed zakończeniem dodatkowego czasu spotkania zwycięstwo gospodarzom zapewnił Darnell Nurse. Edmonton Oilers po czwartej wygranej z rzędu są na szóstym miejscu w tabeli na Zachodzie ze stratą tylko punktu do trzeciej pozycji. San Jose Sharks zanotowali siódmą kolejną porażkę i plasuje się na ostatniej lokacie.

W Pittsburghu o przerwanie serii porażek walczyły drużyny, które rywalizują o awans do fazy play-off. Ottawa Senators zwyciężyli po raz pierwszy po pięciu porażkach. W pierwszej tercji objęli prowadzenie po bramce Thomasa Chabota. Długo utrzymywali skromną przewagę. Jednak na ponad pięć minut przed końcem wyrównał Rickard Rakell. Remis nie widniał zbyt długo na tablicy wyników, gdyż w przewadze dla Ottawy trafił Drake Batherson. W dwóch ostatnich minutach Penguins nie zdołali wyrównać i przegrali po raz czwarty z rzędu. Bohaterem Senators został Dylan Ferguson, który obronił 48 strzałów.

Detroit Red Wings - Florida Panthers 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Pittsburgh Penguins - Ottawa Senators 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Colorado Avalanche - Chicago Blackhawks 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Edmonton Oilers - San Jose Sharks 5:4 (1:1, 2:3, 1:0, 1:0)
Los Angeles Kings - Calgary Flames 8:2 (4:0, 2:1, 2:1)