NBA: hit dnia dla Celtics, Spurs wciąż bez Sochana
Erik Drost

• Data publikacji: 22.03.2023, 10:53

Dzisiaj rozegrano sześć kolejnych meczów w lidze NBA. W najciekawszym z nich Boston Celtics wygrali z Sacramento Kings. San Antonio Spurs bez Jeremy'ego Sochana przegrali z New Orleans Pelicans.

Sacramento Kings - Boston Celtics

W najważniejszym spotkaniu Sacramento Kings (3. miejsce w Konferencji Zachodniej) zmierzyli się z Boston Celtics (2. miejsce w Konferencji Wschodniej). Pierwsza kwarta była wyrównana i zakończyła się wynikiem 32:30 dla gospodarzy. Na początku drugiej odsłony Kings odskoczyli jeszcze na 37:30. ale po serii 7:0 Celtics odrobiła straty. Goście zamknęli pierwszą połowę zdobyciem sześciu punktów z rzędu i prowadzeniem 60:54. Koszykarze z Bostonu w trzeciej kwarcie wypracowali dwucyfrową przewagę, a w ostatniej odsłonie kontynuowali dominację, odskakując na ponad 20 punktów. Ostatecznie triumfowali 132:109, a 36 punktów zdobył dla nich Jayson Tatum. Dla ekipy z Sacramento triple-double (16 pkt., 13 zb., 12 as.) zanotował Domantas Sabonis. Celtics sięgnęli po swoje 50. zwycięstwo w sezonie i są już pewni awansu do fazy play-off.

New Orleans Pelicans - San Antonio Spurs

Pelicans wygrali w poprzednim meczu z ostatnią drużyną na Zachodzie, Houston Rockets. Dzisiaj zmierzyli się z przedostatnimi w tabeli San Antonio Spurs. W składzie gości zabrakło m.in. zmagającego się z kontuzją kolana Jeremy'ego Sochana i Keldona Johnsona. Zespół z New Orleans pewnie triumfował, prowadząc do przerwy 64:39. W drugiej połowie gospodarze kontrolowali sytuację. Mecz zakończył się wynikiem 119:84. Brandon Ingram zdobył 32 punkty.

Komplet wyników minionej nocy

Orlando Magic - Washington Wizards 122:112 (26:25, 34:31, 27:32, 35:24)
Paolo Banchero 18 pkt/9 zb/8 as - Kristaps Porzingis 30 pkt/6 zb/3 as
Atlanta Hawks - Detroit Pistons 129:107 (38:32, 28:27, 33:19, 30:29)
Trae Young 30 pkt/3 zb/12 as - Marvin Bagley III 31 pkt/8 zb/1 as
Brooklyn Nets - Cleveland Cavaliers 109:115 (30:23, 25:38, 23:33, 31:21)
Spencer Dinwiddie 19 pkt/5 zb/11 as - Donovan Mitchell 31 pkt/5 zb/3 as
New Orleans Pelicans - San Antonio Spurs 119:84 (27:16, 37:23, 27:26, 28:19)
Brandon Ingram 32 pkt/4 zb/7 as - Tre Jones 15 pkt/5 zb/8 as
Sacramento Kings - Boston Celtics 109:132 (32:30, 22:30, 31:40, 24:32)
Domantas Sabonis 16 pkt/13 zb/12 as - Jayson Tatum 36 pkt/8 zb/4 as
Los Angeles Clippers - Oklahoma City Thunder 100:101 (22:23, 29:33, 30:24, 19:21)