Koszykówka - EuroCup Women: mocne otwarcie Artego

• Data publikacji: 25.10.2018, 21:03

W czwartek trzy polskie kluby rozpoczęły zmagania w rozgrywkach FIBA EuroCup Women. Z wygranej mogły się cieszyć jedynie koszykarki Artego Bydgoszcz.

W Artego Arenie oglądaliśmy w czwartek spotkanie dwóch polskich klubów. Losowanie skojarzyło w jednej grupie zawodniczki z Bydgoszczy i Gorzowa Wielkopolskiego i spotkały się one już w pierwszej kolejce EuroCup Women. Początek meczu był bardzo wyrównany, z minimalnym wskazanie na przyjezdne. W pierwszych minutach drugiej kwarty podopieczne Dariusza Maciejewskiego nie były jednak w stanie trafić do kosza, przez co Artego Bydgoszcz zaczęło budować przewagę. Przez kilka minut miejscowe wygrywały kwartę 17:0, aby ostatecznie wygrać ją 28:12. Tym samym na przerwę obie ekipy zeszły przy stanie 47:32. W drugiej połowie gorzowianki zaczęły zmniejszać stratę. Zdołały dojść rywalki na siedem punktów, by później znowu dać się rozegrać gospodyniom. Artego w ostatniej kwarcie miało już 25 punktów przewagi, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 92:74.

W innym pojedynku, w Moskwie rywalizowały koszykarki Energi Toruń. "Katarzynki" miały na zwycięstwo do samego końca. Przez większość czasu torunianki musiały gonić rywalki, choć te straty nie były duże. Jednak mecz otwarcia w hali rywala nie jest łatwy. Ekipa z Grodu Kopernika grała na równi. Niestety, w samej końcówce minimalnie lepsze okazały się gospodynie, choć zostaje także niedosyt, ponieważ wydawało się, że sędziowie powinni odgwizdać faul rosyjskiej drużyny w ostatnich sekundach i mogły by to być decydujące rzuty na zwycięstwo torunianek. I być może dlatego tego faulu nie odgwizdano. Na pewno reprezentantkom Energi należą się brawa za walkę do samego końca. Szkoda tylko, że na koncie zapisały porażkę.

Artego Bydgoszcz - InvestInTheWest Enea Gorzów 92:74 (19:20, 28:12, 21:23, 24:19)
Artego: Poboży 16, Morrison 16, Międzik 15, Stankovic 12, Radocaj 11, Kuczyńska 10, Szott-Hejmej 8, McBride 4, Kocaj i Niedziółka po 0.
Enea: Papova 26, Juskaite 15, Stelmach 8, Zoll-Norman 8, Linskens 7, Atkins 6, Fikiel 2, Prezelj 2, Dźwigalska i Rytsikava po 0.

MBA Moskwa - Energa Toruń 86:82 (19:16, 21:22, 19:19, 27:25)
MBA: Nizamova 18, Sytnyak 16, Sapova 13, Glonti 11, Leshkovtseva 8, Psareva 8, Kaitukova 7, Stolyar 5, Toropova 0.
Energa: Fields 20, Stankiewicz 15, Svaryte 12, Kunek 10, Skobel 10, Trzeciak 10, Tłumak 0.