EHF Liga Mistrzów: wielkie emocje w Orlen Arenie!
Magdalena Pluszewska/PGNiG Superliga

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 22.03.2023, 22:42

Po bardzo wyrównanej drugiej połowie spotkania Orlen Wisła Płock remisuje z Nantes, w pierwszym spotkaniu, którego stawką jest ćwierćfinał tegorocznej Ligi Mistrzów. Rewanż rozgrywany w Nantes odbędzie się już 29 marca.

Spotkanie bardzo pewnie otworzyło Nantes, rozpoczynając od wyniku 3:0. Płock wszedł w mecz nieco później, lecz zdołał dogonić przeciwników i zdobyć bramkę kontaktową. Wyrównana gra obu zespołów sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się remis. Ostatnie minuty pierwszej odsłony należały do francuskiego zespołu. Świetnie spisywał się też bramkarz gości, broniąc rzut karny w ostatnich minutach spotkania. Ostatecznie nafciarze po 30 minutach gry mieli cztery bramki straty do rywali.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się lepiej dla Płocka, który już po zaledwie kilku minutach doprowadził do remisu 21:21. Od tego momentu gra obu drużyn była szalenie wyrównana. Zarówno szczypiorniści z Płocka, jak i z Nantes nie chcieli łatwo oddać tego meczu, co sprawiło, że na Orlen Arenie coraz mocniej czuć było emocje, których brakowało w pierwszej połowie. W ostatnich minutach gry to Płock zdobywał minimalne jednobramkowe prowadzenie, lecz Nantes ekspresowo odrabiało straty. Na zaledwie kilkanaście sekund do końca na tablicy wyników dalej widniał remis, a Płock był przy piłce. Na próbę rzutu odważył się Dmitrij Żytnikow, lecz nie był on na tyle dobry, by pokonać bramkarza Nantes. Rywalizacja zakończyła się więc remisem, a kluczowe będzie spotkanie rewanżowe we Francji, zaplanowane na 29 marca.

Orlen Wisła Płock – Nantes 32:32 (14:18)