NBA: powrót Sochana, porażka Spurs z gigantem
nba.com/screenshot

• Data publikacji: 23.03.2023, 12:18

Jeremy Sochan wrócił do gry po kontuzji, ale San Antonio Spurs nie mieli większych szans w meczu z Milwaukee Bucks. Zespół polskiego koszykarza przegrał z faworytem 94:130.

Milwaukee Bucks - San Antonio Spurs

Spurs czekało jedno z najtrudniejszych możliwych zadań. Na wyjeździe zmierzyli się z Milwaukee Bucks, czyli liderem Konferencji Wschodniej. Goście z San Antonio ani razu nie prowadzili w tym meczu. W drugiej kwarcie mieli zaledwie kilka punktów straty, ale ta odsłona zakończyła się serią 8:0 dla Bucks. Po trójce Joe Inglesa gospodarze wygrywali do przerwy 66:51. W trzeciej części różnica wzrosła do ponad 20 punktów, a w czwartej nawet do ponad 40. Ostatecznie Milwaukee pewnie wygrało 130:94, notując 52. zwycięstwo w sezonie i umacniając się na czele na Wschodzie. Double-double (31 punktów i 14 zbiórek) zanotował Giannis Antetokounmpo. Do gry po kontuzji wrócił Jeremy Sochan, który w 22 i pół minuty zdobył 13 punktów.

Utah Jazz - Portland Trail Blazers

Nie zabrakło dzisiaj starć wielkich gwiazd NBA. Golden State Warriors z Stephenem Currym pokonało Dallas Mavericks Luki Doncicia. Największą zdobycz dnia zanotował Lauri Markkanen. Fin zdobył 40 punktów i zanotował 12 zbiórek, ale jego Utah Jazz przegrali u siebie 115:127 z Portland Trail Blazers. Decydująca okazała się druga kwarta, którą goście wygrali 39:22, zaliczając serię 11:0. Dla Trail Blazers 30 punktów rzucił Damian Lillard.