EBL: pewne zwycięstwo Czarnych nad Spójnią

• Data publikacji: 23.03.2023, 19:30

Koszykarze Czarnych Słupsk zbliżyli się do fazy play-off Energa Basket Ligi. W ważnym meczu pokonali na wyjeździe wyżej notowaną, ale bardzo słabo dysponowaną PGE Spójnię Stargard.

W Słupsku spotkały się dwie drużyny plasujące się w czołowej ósemce. Na siedem kolejek przed końcem sezonu zasadniczego w lepszej sytuacji znajduje się PGE Spójnia Stargard, która jest piąta z przewagą trzech zwycięstw nad dziewiątym Anwilem Włocławek. Czarni Słupsk zamykają czołową ósemkę i mają zaledwie jeden triumf więcej niż Anwil, z którym niedawno wygrali.

Pierwsze fragmenty meczu zdecydowanie należały do Czarnych, którzy po dwóch minutach prowadzili już 7:0. Dwie trójki trafił David DiLeo. Koszykarze Spójni w początkowych sześciu minutach zanotowali tylko jeden skuteczny rzut z gry. Gospodarze po rzucie za trzy punkty Jakuba Schenka wypracowali dwucyfrową przewagę - 17:6 już w siódmej minucie. Również w drugiej kwarcie utrzymywała się różnica wynosząca około dziesięciu oczek. Z wyjątkiem sytuacji, kiedy stargardzianie zbliżyli się na 29:35. Od tego momentu Czarni zanotowali serię 5:0 i na przerwę schodzili z bardzo korzystnym rezultatem 40:29.

Po zmianie stron sytuacji się nie zmieniła. Koszykarze ze Słupska zachowywali bezpieczną przewagę. Świadczą o tym wyniki poszczególnych kwart - 11:8 i 17:14. Czarni pewnie triumfowali 68:51 ze Spójnią, która miała katastrofalną skuteczną z gry - 27% i zaledwie 3/20 za trzy punkty. Dla gospodarzy, którzy zbliżyli się do fazy pucharowej, 22 punkty zdobył Jakub Schenk.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - PGE Spójnia Stargard 68:51 (25:16, 15:13, 11:8 , 17:14)

Czarni: Schenk 22, DiLeo 16, Musiał 13, Witliński 5, Ivey 4, Chyliński 4, Jankowski 2, Coleman 2, Lake 0, Leończyk 0, Kołodziej, Pluta

Spójnia: Forston 13, Penava 10, Brenk 9, Kikowski 5, Mathews 5, Benson 4, Grudziński 0, Śnieg, Chodźko, Korolczuk.