NBA: zwycięstwo Cavaliers po rzucie Okoro
Erik Drost

• Data publikacji: 24.03.2023, 09:55

Dzisiaj rozegrano tylko cztery mecze ligi NBA. Najwięcej emocji było w starciu Brooklyn Nets z Cleveland Cavaliers. Goście wygrali 116:114 po rzucie na zwycięstwo z końcową syreną.

Brooklyn Nets - Cleveland Cavaliers

Spotkanie było niezwykle wyrównane, gdyż żadna z drużyn nie wypracowała dwucyfrowej przewagi. Nets na kilka minut przed końcem prowadzili dziewięcioma punktami. Cavaliers odrobili straty i doprowadzili do emocjonującej końcówki. Na kilkanaście sekund przed końcem Donovan Mitchell nie trafił rzutu wolnego na remis 114:114. Jednak koszykarze z Cleveland wywalczyli piłkę, a rzut za trzy punkty na zwycięstwo wraz z końcową syreną oddał Isaac Okoro. Najlepszym zawodnikiem Cavs został Evan Mobley, który zdobył 26 punktów i miał 16 zbiórek. Goście zajmują trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej, a Nets po serii porażek spadli na siódmą pozycję.

Pozostałe mecze

Triple-double (30 punktów, 11 zbiórek i 10 asyst) popisał się Brandon Ingram. Jego New Orleans Pelicans pewnie pokonali 115:96 Charlotte Hornets. Orlando Magic rozegrali świetną ostatnią kwartę w meczu z New York Knicks. Zespół z Orlando wygrał 111:106 i sięgnął po niespodziewane zwycięstwo z piątą drużyną tabeli na Zachodzie, która zanotowała trzecią porażkę z rzędu. W czwartym meczu dnia Los Angeles Clippers przed własną publicznością wygrali 127:105 z Oklahoma City Thunder.

Komplet wyników minionej nocy

Orlando Magic - New York Knicks 111:106 (24:22, 29:23, 22:30, 36:31)
Paolo Banchero 21 pkt/6 zb/4 as - Immanuel Quickley 25 pkt/5 zb/7 as
Brooklyn Nets - Cleveland Cavaliers 114:116 (33:31, 28:29, 30:25, 23:31)
Spencer Dinwiddie 25 pkt/4 zb/12 as - Evan Mobley 26 pkt/16 zb/3 as
New Orleans Pelicans - Charlotte Hornets 115:96 (37:24, 25:33, 26:24, 27:15)
Brandon Ingram 30 pkt/11 zb/10 as - Nick Richards 9 pkt/14 zb/1 as
Los Angeles Clippers - Oklahoma City Thunder 127:105 (36:29, 18:25, 38:26, 35:25)