NBA: come-back Celtics, pierwsza porażka Nuggets

• Data publikacji: 26.10.2018, 09:02

85:94 przegrywali Boston Celtics na 4 minuty i 14 sekund przed końcem spotkania z Oklahoma City Thunder. Mecz zakończyli jednak fenomenalnym runem 16:1 i zapisali na swoim koncie trzecie zwycięstwo w sezonie.

Fenomenalna trzecia kwarta w wykonaniu koszykarzy Celtics pozwoliła im odrobić kilkunastopunktową stratę i wysunąć się na prowadzenie. Pierwsza połowa czwartej ćwiartki należała jednak do Thunder, którzy na 4 minuty i 14 sekund przed końcem prowadzili już 94:85 i wydawało się, że nic nie może odebrać im pierwszego zwycięstwa w sezonie. Nic bardziej mylnego. Podopieczni trenera Brada Stevensa zakończyli mecz serią szesnastu zdobytych punktów przy tylko jednym straconym i ostatecznie zwyciężyli 101:95. Thunder po nieco ponad tygodniu rozgrywek legitymują się niezbyt chlubnym bilansem 0-4.

Zawieszenia dla Brandona Ingrama i Rajona Rondo niespecjalnie zdają się przeszkadzać koszykarzom Los Angeles Lakers, którzy minionej nocy odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo. I to nie przeciwko byle komu. Do Staples Center przyjechali bowiem niepokonani dotychczas w tym sezonie Denver Nuggets. Goście wydawali się faworytami tego spotkania, jednak to Jeziorowcy cieszyli się ze zwycięstwa, 121:114. Pierwsze triple-double w koszulce Lakers zanotował LeBron James, który rzucił 28 punktów, miał 11 zbiórek i rozdał 11 asyst. "Dwudziestkę" przekroczyli również Kyle Kuzma (22 punkty, 3 zbiórki) i JaVale McGee (21 punktów, 7 zbiórek, 2 asysty).

Bez zwycięstwa pozostają cały czas Cleveland Cavaliers. Podopieczni Tyronna Lue, osłabieni nieobecnością Kevina Love'a, ulegli na wyjeździe Detroit Pistons 103:110. Double-double zanotował duet podkoszowych Pistons - Andre Drummond (26 punktów, 22 zbiórki) i Blake Griffin (26 punktów i 10 zbiórek). Niespodzianki nie było również w Orlando, gdzie miejscowi Magic ulegli Portland Trail Blazers 114:128. Fenomenalne spotkanie rozegrał Damian Lillard. Rozgrywający Blazers w 36 minut gry zanotował 41 punktów, 7 zbiórek i 6 asyst.