TAURON Liga: pewna wygrana Developresu z Kaliszem
Piotr Sumara/TAURON Liga

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 25.03.2023, 18:30

Developres BELLA DOLINA Rzeszów wywiązał się z roli faworytek, pokonując przed własną publicznością zespół Energa MKS Kalisz. Podopieczne Stephane’a Antigi do zwycięstwa w przedostatniej ligowej kolejce potrzebowały trzech setów.

Premierową odsłonę atakiem otworzyła Aleksandra Rasińska. Z biegiem seta kaliszanki jednak zaczęły popełniać błędy, które szybko wykorzystał zespół Developresu. Tym samym gospodynie po ataku Weroniki Szlagowskiej z przechodzącej piłki prowadziły 7:4. MKS próbował gonić wynik, ale zdecydowanie nie pomagały im w tym błędy, szczególnie w elemencie ataku, gdzie problemy miała Rasińska. Rzeszowianki grały skuteczniej i utrzymywały kilkupunktową przewagę. Developres jednak też miał słabsze momenty i w końcówce ich prowadzenie zmalało do jednego punktu. Mimo tego gospodynie nie pozwoliły rywalkom przejąć inicjatywy i zwyciężyły seta 25:23 po ataku Anny Obiały ze środka.

W drugiej partii bardzo szybko dwupunktową zaliczkę zbudowały sobie siatkarki z Rzeszowa. MKS Kalisz zdołał jednak odpowiedzieć rywalkom i przez chwilę mogliśmy oglądać kilka ciekawych wymian. Wyrównaną walkę przerwały rzeszowianki, a konkretnie Anna Obiała, która bardzo dobrze popracowała na zagrywce. Środkowa Developresu popisała się dwoma asami z rzędu, dając swojej drużynie trzypunktowe prowadzenie - 9:6. Potem gra wróciła do stanu punkt za punkt, ale to gospodynie cały czas utrzymywały się na czele. Zespół z Kalisza i tym razem do samego końca próbował odmienić losy rywalizacji. W ofensywie bardzo dobrze popracowały Drużkowska oraz Rasińska i tablica wyników pokazała już tylko jedno „oczko” przewagi Developresu - 19:18. Wicemistrzynie Polski jednak w końcówce wzięły sprawy w swoje ręce. Punkt z zagrywki ponownie dołożyła Obiała, a zwycięski punkt dla rzeszowianek zdobyła Jelena Blagojević .

W trzeciej i jak się okazało, ostatniej już partii tylko na początku mogliśmy oglądać wyrównaną walkę obu drużyn. I tym razem jako pierwsze przewagę zbudowały sobie siatkarki z Rzeszowa, które wywierały presję na linii zagrywki i świetnie pracowały w kontrach - 8:5. Z biegiem seta Developres uruchomił też blok, którego nie mogły sforsować siatkarki z Kalisza. Każda dłuższa akcja padała łupem gospodyń i po uderzeniu Obiały ze środka przewaga gospodyń wynosiła już osiem „oczek” - 19:11. Podopieczne Stephane’a Antigi korzystny dla siebie wynik ze spokojem dowiozły do samego końca, ciesząc się z kolejnego ligowego zwycięstwa.

Developres BELLA DOLINA Rzeszów - Energa MKS Kalisz 3:0 (25:23, 25:22, 25:17)
Developres: Orvosova, Wenerska, Jurczyk, Obiała, Szlagowska, Blagojević, Szczygłowska (L) oraz Rapacz, Bińczycka, Bagrowska, Przybyła (L)
MKS: Rasińska, Grabka, Efimienko-Młotkowska, Fedorek, Drużkowska, Kuligowska, Lemańczyk (L) oraz Wawrzyniak, Bartkowska, Wójcik, Cygan
MVP: Weronika Szlagowska

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.