PHL: GKS Katowice zrobił pierwszy krok do obrony tytułu!
Materiały prasowe PZHL

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 25.03.2023, 19:55

Hokeiści GKS-u Katowice zrobili pierwszy krok ku obronie tytułu mistrzowskiego i pokonali swoich imienników z Tychów 3:1 w pierwszym meczu wielkiego finału Polskiej Hokej Ligi.

GKS Tychy 3:1 GKS Katowice

15' Jeziorski - 10' Pasiut, 28' Simek, 60' Fraszko

Pierwsze spotkanie finału PHL na Stadionie Zimowym w Tychach dobrze rozpoczęli goście z Katowic, którzy w połowie pierwszej tercji wyszli na prowadzenie. Mateusz Bępierszcz podał krążek do Grzegorza Pasiuta, a doświadczony gracz GieKSy skierował go do siatki gospodarzy. Radość katowiczan trwała jednak krótko, ponieważ w 15. minucie wyrównał Bartłomiej Jeziorski, wykorzystując dokładne dogranie od Radosława Galanta. Taki wynik utrzymał się już do końca tej części gry. Później strzelali już tylko przyjezdni. Na 2:1, w 28. minucie gry strzelił Juraj Simek, korzystając z przewagi liczebnej na lodzie. Praktycznie równo z syreną końcową w trzeciej tercji, wynik na 3:1 ustalił Bartosz Fraszko, który skierował krążek do pustej tyskiej bramki.