Judo - Grand Slam: Szymańska z brązem w Tbilisi
Rede do Esporte, CC BY 3.0 BR , via Wikimedia Commons

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 25.03.2023, 22:52

Kolejny świetny rezultat zanotowała Angelika Szymańska. Polka walcząca w kategorii do 63 kg po raz piąty w karierze stanęła na podium zawodów Grand Slam. Tym razem w Tbilisi nasza judoczka sięgnęła po brązowy medal.

Angelika Szymańska po raz kolejny udowodniła, że należy do ścisłej czołówki w swojej kategorii wagowej. Zawody w stolicy Gruzji Polka zaczęła od drugiej rundy, w której rozprawiła się z Serbką Anją Obradović. Następnie siódma zawodniczka światowego rankingu pokonała Hiszpankę Sarai Padillę Guerrero oraz Brazylijkę Katleyn Quadros. Dopiero w półfinale po dogrywce Szymańska uległa późniejszej triumfatorce zawodów Brytyjce Lucy Renshall. W pojedynku o brązowy medal Polka zmierzyła się z inną Brytyjką Gemmą Howell i tym razem to nasza reprezentantka w dogrywce wykonała skuteczną akcję, dzięki czemu mogła się cieszyć z trzeciego miejsca.

Pozostałym biało-czerwonym nie poszło tak dobrze. Paweł Drzymał (-81 kg) odpadł w trzeciej rundzie. Na drugiej swój udział w zawodach zakończyli Eliza Wróblewska (-70 kg), Adam Stodolski (-73 kg) i Ksawery Morka (-73 kg). Żadnej walki nie wygrała natomiast Urszula Hofman (-70 kg).