PHL: drugie zwycięstwo GKS-u Katowice!

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 26.03.2023, 18:00

GKS Katowice wygrał w Tychach z GKS-em 2:1 drugi mecz wielkiego finału Polskiej Hokej Ligi. Teraz rywalizacja przenosi się do Katowic.

GKS Tychy 1:2 GKS Katowice

39' Nilsson - 30' Pulkkinen, 58' Lehtonen

W Tychach odbyła się druga odsłona finałowej rywalizacji w PHL. Kibice zgromadzeni na Stadionie Zimowym rozczarowali się trochę obrotem spraw w pierwszej tercji, w której nie padła żadna bramka. W połowie drugiej częśći goście z Katowic objęli prowadzenie. Po fińskiej akcji Akseli Varttinen - Teemu Pulkkinen, ten drugi skierował krążek do tyskiej bramki. Odpowiedź miejscowych nadeszła pod koniec tej tercji. Christoph Mroczkowski obsłużył dokładnym podaniem Augusta Nilssona i było 1:1. Taki wynik utrzymywał się bardzo długo i już wszyscy oczekiwali na dogrywkę, ale... na dwie minuty przed końcową syreną zwycięstwo Katowicom zapewnił Matias Lehtonen, wykorzystując grę w przewadze. Dzięki temu GieKSa prowadzi w rywalizacji finałowej już 2:0, a kolejne mecze w Katowicach.