WTA Miami: Linette w ćwierćfinale debla
Jérémy Daniel

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 26.03.2023, 22:43

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału debla w turnieju WTA 1000 w Miami. Polka i Amerykanka pokonały 6:1, 7:6(5) Laurę Siegemund i Wierę Zwonariową.

Impreza w Miami dotychczas układała się dla Linette idealnie. Polka awansowała do 1/8 finału zarówno w singlu, jak i w deblu. Na spotkanie z Jessicą Pegulą poznanianka musiała poczekać do poniedziałku. Dzień wcześniej w parze z Bernardą Perą powalczyła o ćwierćfinał gry podwójnej. Ich rywalkami były Laura Siegemund i Wiera Zwonariowa. Pierwszy set potoczył się zdecydowanie po myśli "polskiej" pary. Przełamania w czwartym i szóstym gemie dały wygraną 6:1. Cała odsłona potrwała tylko 24 minuty.

Druga partia była dużo bardziej zacięta. Sytuacja zaczęła się komplikować Polce i Amerykance po stracie serwisu w czwartym gemie. Panie odrobiły straty trzy gemy później. Sytuacja zmierzała ku tie-breakowi, ale po drodze przytrafił się jeszcze jeden trudniejszy moment Linette i Perze, kiedy skutecznie obroniły setbola. W dodatkowej części Polka i Amerykanka niemal przez cały czas znajdowały się na prowadzeniu i po udanym ataku Pery, wykorzystały drugiego meczbola. Zwyciężczynie kolejne rywalki poznają w poniedziałek. Wyłoni je starcie Iriny-Camelii Begu i Anheliny Kalininy z Yifan Xu i Zhaoxuan Yang.

Magda Linette/Bernarda Pera (POL/USA) - Laura Siegemund/Wiera Zwonariowa (GER/RUS): 6:1, 7:6(5)