El. Euro 2024: Słowacja z przekonującą wygraną z Bośnią
Vincenzo.togni

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 26.03.2023, 23:15

Słowacja wygrała 2:0 z Bośnią i Hercegowiną w drugiej kolejce eliminacji do Euro 2024. Bramki dla gospodarzy strzelali Robert Mak i Lukas Haraslin.

Po rozegraniu pierwszej serii gier dużo lepiej wyglądała sytuacja Bośniaków. Trzy dni przed spotkaniem w Bratysławie, w Trnawie Słowacy tylko bezbramkowo zremisowali z Luksemburgiem. Goście za to pewnie 3:0 pokonali Islandczyków. Tym razem ekipa Francesco Calzony chciała od pierwszych minut narzucić swój styl gry rywalowi. W inauguracyjnej odsłonie nasi południowi sąsiedzi nie pozwolili przeciwnikom na oddanie żadnego strzału. Sami byli skuteczni i wypracowali dwubramkową zaliczkę. Najpierw w 13. minucie strzałem z dalszej odległości na prowadzenie swoją reprezentację wyprowadził Robert Mak. Pod koniec pierwszej odsłony wynik podwyższył były gracz Lechii Gdańsk, Lukas Haraslin. W kadrze meczowej Słowaków nie brakowało innych obecnych lub byłych zawodników, grających w polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej. Wśród gości taką postacią był Adnan Kovacević.

W drugiej połowie Ermedin Demirović nie wykorzystał stuprocentowej okazji na zmniejszenie strat. Napastnik strzelił z główki obok słupka. W ostatnim kwadransie lepiej prezentowali się już jednak gospodarze. Po wejściu na boisko aktywny był Tomas Suslov, lecz wybory i celność zagrań, jakie podejmował, nie pozwoliły mu wpisać się na listę strzelców, choć w 76. minucie miał przed sobą pustą bramkę. Po marcowych meczach sytuacja w grupie J zapowiada ciekawą walkę o drugie miejsce premiowane grą w Mistrzostwach Europy. Pierwsze zdaje się zarezerwowane dla Portugalii.

Słowacja - Bośnia i Hercegowina: 2:0 (2:0)

Bramki: 13' Mak, 40' Haraslin

Słowacja: Dubravka - Pekarik, Vavro, Gyomber, Hancko - Kucka, Lobotka (90+2' Hrosovsky), Duda (69' Benes) - Mak (58' Suslov), Polievka (69' Zrelak), Haraslin (90+2' Bero)

Bośnia: Sehić - Ahmedhodzić, Milicević (46' Cimirević), Sanicanin - Dedić, Hadziahmetović (63' Prcić), Tahirović (74' Stevanović), Krunić, Gazibegović - Prevljak (63' Dżeko), Demirović

Sędzia: Marco di Bello