TAURON 1. Liga: Norwid wciąż na czele, KRISPOL przedłużył nadzieje na utrzymanie

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 27.03.2023, 01:00

Exact Systems Norwid Częstochowa odnotował kolejną wygraną i utrzymał pozycję lidera rozgrywek TAURON 1. Ligi. W walce o utrzymanie wciąż pozostaje KRISPOL Września, który w 27. kolejce odniósł bardzo ważne zwycięstwo nad Legią Warszawa.

Kolejną serię gier na plusligowym zapleczu rozpoczął pojedynek drużyn, które są blisko pożegnania się z rozgrywkami. KRISPOL Września jednak wziął sprawy w swoje ręce i pokonał zespół Legii Warszawa w trzech setach. To zwycięstwo pozwoliło wrześnianom zachować szanse na utrzymanie, gdyż do będącej przed nimi MKST Astry Nowa Sól tracą trzy punkty. Astra w minionej kolejce stoczyła ciężką walkę z Chemeko-System Gwardią Wrocław. Beniaminek przez trzy sety walczył z wrocławską ekipą jak równy z równym, jednak tylko jeden z nich zakończył się ich zwycięstwem. W czwartej partii z kolei grała już tylko jedna drużyna i była nią Gwardia, która wygrała odsłonę 25:12 i cały mecz 3:1. Komplet punktów pozwolił ekipie Dawida Murka awansować na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Tuż za Gwardią plasuje się zespół Mickiewicza Kluczbork, który przed własną publicznością pokonał drużynę BKS-u Visła Proline Bydgoszcz. Po tym meczu spodziewaliśmy się na pewno więcej niż trzech setów. Kluczborczanie jednak zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, najpierw wygrywając premierową odsłonę na przewagi, potem dyktując warunki w kolejnych dwóch setach i ostatecznie triumfując za pełną pulę. Z pewnego zwycięstwa 3:0 cieszył się również lider tabeli. Exact Systems Norwid Częstochowa przed własną publicznością pokonał drużynę PZL LEONARDO Avia Świdnik. Dla świdniczan była to już jedenasta porażka w sezonie i aż siódma w tym roku. Drużyna Witolda Chwastyniaka, póki co utrzymała szóstą pozycję, jednak mogą już czuć za plecami oddech AZS-u AGH Kraków. Ekipa z Małopolski w sobotę odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu, w czterech setach wygrywając z PSG KPS-em Siedlce.

AZS AGH goni Avię Świdnik, a MKS Będzin depcze po piętach liderom z Częstochowy. Będzinianie zgodnie z przewidywaniami okazali się lepsi od Olimpii Sulęcin. Zwycięstwo to jednak nie przyszło łatwo, gdyż gospodarze przez dwie pierwsze partie prowadzili z zespołem Wojciecha Serafina bardzo wyrównaną batalię. Ostatecznie waleczna postawa sulęcinian wystarczyła na ugranie jednego seta. Zaskoczeń nie było w meczu SMS-u PZPS Spała z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Siatkarze Lechii byli wyraźnymi faworytami i z tej roli w pełni się wywiązali, wygrywając mecz 3:0. Do podziału punktów doszło natomiast w Głogowie, gdzie lokalny SPS Chrobry podejmował BAS Białystok. To widowisko mogło się podobać. Gospodarze przegrywali już 0:2, jednak zdołali powrócić do gry, doprowadzając do remisu. W decydującej partii ostatecznie lepsi okazali się białostoczanie.

Wyniki spotkań 27. kolejki TAURON 1. Ligi:

KRISPOL Września - Legia Warszawa 3:0 (25:18, 25:23, 25:22)
SMS PZPS Spała - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 (17:25, 15:25, 22:25)
Olimpia Sulęcin - MKS Będzin 1:3 (27:29, 25:23, 15:25, 20:25)
AZS AGH Kraków - PSG KPS Siedlce 3:1 (25:19,22:25, 25:20, 25:17)
MKST Astra Nowa Sól - Chemeko-System Gwardia Wrocław 1:3 (25:23, 20:25, 22:25, 12:25)
Mickiewicz Kluczbork - BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:0 (28:26, 25:19, 25:20)
SPS Chrobry Głogów - BAS Białystok 2:3 (22:25, 21:25, 25:23, 26:24, 12:15)
Exact Systems Norwid Częstochowa - PZL LEONARDO Avia Świdnik 3:0 (25:20, 25:18, 25:23)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.