WTA Miami: koniec przygody Fręch, Polka przegrała z Graczewą
Jérémy Daniel/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 26.03.2023, 19:00

Niestety na III rundzie zakończyła się przygoda Magdaleny Fręch (105. WTA) w amerykańskim turnieju Miami Open 1000. Polka po słabym występie uległa Warwarze Graczewie (54. WTA) aż 1:6, 2:6.

Ostatnie tygodnie w karierze 25-letniej tenisistki to seria wzlotów oraz upadków. Polka w obu imprezach Sunshine Double odpadała w kwalifikacjach, by później wchodzić do głównej drabinki z pozycji lucky losera, a następnie wygrać pierwsze spotkania. Niestety, podobnie jak w Indian Wells, również w Miami łodzianka zakończyła rywalizację na drugim meczu, przegrywając z Warwarą Graczewą aż 1:6, 2:6.

Pierwszy set tego starcia to prawdopodobnie najgorszy moment Fręch w całym obecnym sezonie. Od stanu 1:1 nasza tenisistka wygrała zaledwie cztery wymiany, a w aż czterech z pięciu gemów przegrywała bez zdobycia choćby jednego punktu. W drugiej partii sytuacja wyglądała nieco lepiej, a Polka na początku seta stawiała rywalce trudniejsze warunki. Ostatecznie Magdalena nie była jednak w stanie utrzymać własnego serwisu, a po trzech przełamaniach przegrała 2:6, odpadając z rywalizacji w Miami.

Warwara Graczewa (RUS) — Magdalena Fręch (POL) 6:1, 6:2