NBA: noc niespodzianek w NBA, zwycięski rzut Townsa
Erik Drost

• Data publikacji: 27.03.2023, 05:48

Dallas Mavericks przegrali z Charlotte Hornets, Los Angeles Lakers ulegli Chicago Bulls, a Golden State Warriors nie poradzili sobie z Minnesotą Timberwolves. Takie wyniki sprawiły, że sytuacja w Konferencji Zachodniej stała się jeszcze ciekawsza.

Do zakończenia sezonu zasadniczego zostały już niecałe dwa tygodnie, a walka o rozstawienie przed play-offami wkroczyła w decydującą fazę. W zachodniej części tabeli mamy niesamowicie zaciętą walkę pomiędzy zespołami na pozycjach 4-12, a dzisiejsze rezultaty mogły doprowadzić do trzęsienia ziemi w niejednym biurze GM-ów organizacji.

Czwartej porażki z rzędu doznali Dallas Mavericks, którzy po fatalnym występie przegrali na wyjeździe z "tankującymi" Charlotte Hornets 104:110. Dla "Szerszeni" było tu drugie zwycięstwo nad Mavs w ciągu ostatnich trzech dniach, przez co ekipa Jasona Kidda spadła na 11. pozycję w tabeli Konferencji Zachodniej. W tej sytuacji pod znakiem zapytania staje awans do play-inów, nie mówiąc o samej grze w play-offach. Warto przypomnieć, że niecałe dwa miesiące temu Mark Cuban zdecydował się pozyskać do składu Kyriego Irvinga, któremu wraz z końcem sezonu wygasa obecna umowa, dzięki czemu rozgrywający będzie mógł odejść z klubu "za darmo".

Niedługo później rozpoczął się mecz w Crypto.com Arena, na który po przerwie spowodowanej kontuzją stopy powrócił LeBron James. Legendarny skrzydłowy rozpoczął spotkanie z ławki rezerwowych, a w niecałych 30 minutach spędzonych na parkiecie zanotował 19pkt/8zb/3as/5str. Swoich kolegów raz jeszcze w kluczowym meczu zawiódł jednak Anthony Davis, notując zaledwie 15pkt/9zb/5as oraz oddając tylko osiem rzutów z gry. Z kolei w barwach "Byków" fenomenalnie zaprezentował się Zach LaVine, rzucając 32 oczka na skuteczności 13/19 (68%) z gry. Ostatecznie Bulls pokonali Lakers 118:108 i pozostają w walce o rozstawienie przed play-inami na wschodzie.

Doskonałą szansę od losu otrzymali więc gracze Oklahoma City Thunder, którzy na wyjeździe mierzyli się z osłabionymi brakiem kluczowych zawodników Portland Trail Blazers. Początek starcia to jednak fantastyczna gra podopiecznych Chaunceya Billupsa, którzy błyskawicznie wypracowali 12-punktową przewagę nad rywalami. W ataku gospodarzy doskonale radził sobie tegoroczny debiutant Shaedon Sharpe, ustanawiając nowy rekord kariery (29pkt), a z ławki wspierał go Nassir Little (28pkt/6zb). "Grzmoty" zdołały jednak odrobić straty, a po zaciętej końcówce wyrwać kluczowe zwycięstwo 118:112, dzięki czemu walka o pozycję w tabeli Konferencji Zachodniej stała się jeszcze bardziej zacięta.

Na zakończenie nocnych zmagań Golden State Warriors podejmowali we własnej hali Minnesotę Timberwolves i dość niespodziewanie przegrali 96:99. Podopiecznym Steve'a Kerra nie pomogła nawet fatalna gra dwójki liderów gości — Karl-Anthony Towns trafił zaledwie 4/15 rzutów z gry, a Anthony Edwards 5/14. Co więcej, na przełomie II oraz III kwarty "Leśne Wilki" zanotowały dziewięć minut, w których zdobyły zaledwie JEDEN PUNKT! Mimo tego goście doprowadzili do zaciętej końcówki, w której fatalne straty popełniali Draymond Green oraz Jordan Poole, a rzutem zza łuku na zwycięstwo popisał się Towns.

Komplet wyników minionej nocy:

Charlotte Hornets — Dallas Mavericks 110:104 (30:16, 25:32, 26:24, 29:32)

Gordon Hayward 22pkt/6zb/4as — Luka Doncic 40pkt/12zb/8as/2prz/2blk

Los Angeles Lakers — Chicago Bulls 108:118 (26:29, 29:34, 23:28, 30:27)

Troy Brown Jr 18pkt/6zb/2prz/2blk — Zach LaVine 32pkt/4as

Atlanta Hawks — Memphis Grizzlies 119:123 (27:34, 29:27, 33:35, 30:27)

Trae Young 28pkt/10as — Ja Morant 27pkt/3zb/6as

Boston Celtics — San Antonio Spurs 137:93 (30:32, 38:26, 28:19, 41:16)

Jaylen Brown 41pkt/13zb/3as — Zach Collins 21pkt/7zb/4as

Cleveland Cavaliers — Houston Rockets 108:91 (33:22, 27:21, 25:37, 23:11)

Jarrett Allen 24pkt/14zb/3blk — Jalen Green 30pkt/4as

Orlando Magic — Brooklyn Nets 119:106 (24:25, 36:26, 32:23, 27:32)

Franz Wagner 19pkt/10zb/6as/2prz — Mikal Bridges 44pkt/6zb

Toronto Raptors — Washington Wizards 114:104 (37:21, 26:25, 24:38, 27:20)

OG Anunoby 29pkt/8zb/3blk — Kristaps Porzingis 26pkt/6zb/2prz

Portland Trail Blazers — Oklahoma City Thunder 112:118 (37:25, 25:43, 32:28, 18:22)

Shaedon Sharpe 29pkt/5zb/3as — Shai Gilgeous-Alexander 31pkt/3as/4prz

Golden State Warriors — Minnesota Timberwolves 96:99 (29:29, 26:24, 18:24, 23:22)

Jordan Poole 27pkt/4zb/2prz — Naz Reid 23pkt/6zb

Tabela Zachodu (4-12):

4. Phoenix Suns (39-35)

5. Los Angeles Clippers (39-36)

6. Golden State Warriors (39-37)

7. Minnesota Timberwolves (38-37)

8. New Orleans Pelicans (37-37)

9. Los Angeles Lakers (37-38)

10. Oklahoma City Thunder (37-38)

11. Dallas Mavericks (36-39)

12. Utah Jazz (35-39)