Liga Europy: ważne trafienia Polaków

• Data publikacji: 26.10.2018, 11:03

W jednej z głównych ról trzeciej kolejki Ligi Europy wystąpili biało - czerwoni. Tomasz Kędziora zdobył przepiękną bramkę dla Dynama Kijów, a Jakub Piotrowski trafił dla Genku.

Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem wczorajszego wieczoru dla polskich kibiców była bramka strzelona przez Tomasza Kędziorę. Polski obrońca w 21. minucie starcia z Stade Rennes popisał się fenomenalnym strzałem z okolicy 30. metrów i otworzył wynik spotkania. Francuzom udało się wyrównać przed przerwą. W 41. minucie Denisa Bojko pokonał strzałem z rzutu wolnego Clement Grenier. Piłka odbiła się jeszcze po drodze od jednego z obrońców i zaskoczyła bramkarza Dynama.

Jednak to do Ukraińców należał ostatni akord tego spotkania. W 89. minucie Bujalskij trafił do siatki rywali po pięknej, zespołowej akcji, zapewniając swojej drużynie bardzo ważne 3 punkty.

Swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożył także występujący w Genku Jakub Piotrowski. Polski pomocnik ustalił wynik spotkania z Besiktasem strzałem głową. Wcześniej dla belgijskiej drużyny trafiali dwukrotnie Samata i Ndongala. Besiktas stać było jedynie na dwa gole autorstwa Vagnera Love.

Dwóch Polaków obejrzeliśmy w meczu Spartaka Trnavy z Dynamem Zagrzeb. Zwyciężyli Chorwaci 2:1. W barwach Spartaka od 70. minuty zagrał Patryk Małecki, a w 74. minucie w składzie Dynama pojawił się Damian Kądzior.

Także dwóch biało - czerwonych zagrało w spotkaniu AEK Larnaca z Łudogorcem Razgrad. Mecz zakończył się remisem 1:1, a w drużynie Bułgarów wystąpili Jacek Góralski (od 62. minuty i żółta kartka)) i Jakub Świerczok (od 84. minuty).

Cały mecz w barwach Bordeaux rozegrał Igor Lewczuk, a jego zespół przegrał na wyjeździe z Zenitem Sankt Petersburg 1:2. Z kolei Jakub Rzeźniczak tylko z ławki rezerwowych obserwował porażkę 0:1 Qarabagu Agdam z Wosrkłą Połtawą.

Wyniki spotkań drużyn Polaków:

AEK Larnaca - Łudogorec Razgrad 1:1 (1:1)

25' Larena - 7' Lukoki

Qarabag Agdam - Wosrkła Połtawa 0:1 (0:0)

48' Kulach

Spartak Trnava - Dinamo Zagrzeb 1:2 (1:0)

32' Ghorbani - 64' Gavranović, 77' Orsić

Zenit Sankt Petersburg - Bordeaux 2:1 (1:1)

41' Dziuba, 85' Kuzjajew - 26' Briand

Besiktas Stambuł - Genk 2:4 (0:1)

74', 86' Love - 23', 70' Samata, 81' Ndongala, 83' Piotrowski

Stade Rennes - Dynamo Kijów 1:2 (1:1)

41' Grenier - 21' Kędziora, 89' Bujalskij