TAURON Liga: trzy punkty wrocławianek w meczu z Pałacem
Biuro Prasowe #VolleyWrocław

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 27.03.2023, 20:00

#VolleyWrocław w trzech setach pokonał OnlyBio Pałac Bydgoszcz w meczu kończącym przedostatnią kolejkę fazy zasadniczej TAURON Ligi. Zwycięstwo za pełną pulę pozwoliło wrocławiankom wyprzedzić w tabeli właśnie zespół z Bydgoszczy i awansować na siódmą pozycję.

Premierową odsłonę rozpoczęła wymiana mocnych ciosów z prawego skrzydła. Obie ekipy nie zwalniały ręki zarówno w ofensywie, jak i w serwisie, co skutkowało nie tylko efektownymi akcjami, ale i sporą ilość błędów na linii zagrywki. Długo mogliśmy oglądać grę punkt za punkt, którą jako pierwsze przerwały wrocławianki. Po stronie gospodyń kilka bardzo dobrych akcji odnotowała Dominika Witowska i po jej bloku Volley prowadził 11:8. Pałac Bydgoszcz nie pozostał dłużny rywalkom i szybko wyrównał wynik. Wtedy jednak przyjezdne zaczęły popełniać błędy, a słabość ekipy Jakuba Tęczy bez skrupułów wykorzystały gospodynie, które po aucie Ter Brugge prowadziły 17:11. Tej straty bydgoszczanki nie były już w stanie odrobić, przegrywając premierową odsłonę po kolejnym zerwanym ataku.

W drugim secie już na samym początku kilkupunktową przewagę wypracowały sobie siatkarki z Wrocławia. W szeregach gospodyń zarówno na zagrywce, jak i w ataku bardzo dobrze prezentowała się Julia Szczurowska. Z kolei Pałac nie potrafił ustabilizować dyspozycji w ofensywie i po kolejnym błędzie przegrywał 3:8. Volley miał też zdecydowaną przewagę w przyjęciu, które pozwalało im na swobodne rozgrywanie swoich akcji. Wrocławianki pielęgnowały wypracowaną wcześniej przewagę i do samego końca dyktowały warunki gry na boisku. Bydgoszczanki nie miały argumentów, aby zatrzymać solidnie grające rywalki, szczególnie przy ogromnej ilości błędów własnych. Seta na korzyść #VolleyWrocław zakończyła zepsuta zagrywka Anneclaire Ter Brugge - 25:20.

Bydgoszczanki w kolejnej partii postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce, odskakując rywalkom na 5:3 po dwóch bardzo dobrych blokach w wykonaniu Kingi Różyńskiej. Przewaga Pałacu jednak nie utrzymała się długo. Przyjezdne znów miały spore problemy w przyjęciu, które przełożyły się na niedokładne zagrania i błędy w ataku. Volley wykorzystał chwilę słabości rywalek, prowadząc 12:9 po asie serwisowym Muhlsteinovej. Tym razem jednak bydgoszczanki potrafiły powrócić do gry. Podopieczne Jakuba Tęczy popracowały w obronie, a atak Eweliny Żurowskiej z lewej flanki pozwolił gościom objąć prowadzenie - 16:17. Końcówka prezentowała się bardzo ciekawie. Obie ekipy toczyły zaciętą walkę, lecz ostatnie słowo należało do zespołu z Wrocławia, który mógł cieszyć się ze zwycięstwa 3:0 po ataku bardzo dobrze dysponowanej dziś Julii Szczurowskiej.

#VolleyWrocław - OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:20, 25:22)
#VolleyWrocław: Szczurowska, Muhlsteinova, Witowska, Pacak, Bączyńska, Bidias, Saad (L) oraz Stancelewska, Szady
Pałac Bydgoszcz: Ter Brugge, Bałdyga, Lewandowska, Różyńska, Nowakowska, Żurowska, Witkowska (L) oraz Mazurek, Kobus, Łyszkiewicz, Justka (L)
MVP: Julia Szczurowska

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.