Piłka nożna - el. Euro 2024: Polska vs Albania [ZAPIS LIVE]
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Paweł Klecha
  • Data publikacji: 27.03.2023, 20:30

Po falstarcie z Czechami naszą reprezentację czeka drugie starcie w eliminacjach do Mistrzostw Europy Niemcy 2024. Rywalem podopiecznych Fernando Santosa będą dziś Albańczycy, dla których będzie to pierwszy mecz w turnieju kwalifikacyjnym. Spotkanie na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpocznie się o 20:45.

Relacja na żywo

Dziękujemy za śledzenie relacji i życzymy miłej reszty wieczoru. Dobranoc!

Trzeba przyznać, że reprezentacja Polski była dziś zespołem dominującym, jednak miała problem, żeby dostatecznie wykorzystać swoją przewagę. Niemniej jednak zwycięstwo to zwycięstwo. Następne mecze narodowe dopiero w czerwcu.

Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Karola Świderskiego, który był dzisiaj jedynym strzelcem.

Polska - Albania 1:0 - 90+4' KONIEC! Polska zdobywa pierwsze punkty w eliminacjach do euro 2024.

Polska - Albania 1:0 - 90+4' rzut wolny dla Albanii w ostatnich sekundach meczu.

Polska - Albania 1:0 - 90+3' przy piłce goście. Mają jednak problem dostać się pod naszą bramkę.

Polska - Albania 1:0 - 90+1' cztery doliczone minuty.

Polska - Albania 1:0 - 90' żółta kartka dla Laciego za nieprzepisowe zatrzymanie kontrataku Polaków.

Polska - Albania 1:0 - 89' w polskim zespole wszedł Sebastian Szymański za Świderskiego, a w albańskim Laci za Gjasulę.

Polska - Albania 1:0 - 88' Ależ było blisko! Albania prawie doprowadziła do wyrównania jednym szybkim atakiem. Dużo szczęścia po naszej stronie.

Polska - Albania 1:0 - 85' Strzela też Kamiński spoza pola karnego, ale też za wysoko.

Polska - Albania 1:0 - 84' Lewandowski kończy długą akcję Polaków strzałem ponad bramką.

Polska - Albania 1:0 - 82' niecałe 10 minut do zakończenia podstawowego czasu gry. Wydaje się, że Polacy mają inicjatywę, ale z jednobramkowym prowadzeniem nigdy nic nie jest pewne.

Polska - Albania 1:0 - 77' druga zmiana w naszym zespole. Linetty schodzi z boiska. W jego miejsce pojawia się Damian Szymański.

Polska - Albania 1:0 - 76' Uzuni bardzo niecelnie z rzutu wolnego. Wznawia Szczęsny.

Polska - Albania 1:0 - 75' podwójna zmiana w drużynie Albanii. Barjami za Asllaniego i Seferi za Cikalleshiego.

Polska - Albania 1:0 - 75' żółta kartka dla Salamona. Musiał on ratować stratę Linettego.

Polska - Albania 1:0 - 73' obok bramki główką strzela Jakub Kiwior.

Polska - Albania 1:0 - 72' rzut rożny dla reprezentacji Polski.

Polska - Albania 1:0 - 71' zmiana również w składzie gości. Mehmeti wchodzi za Asaniego.

Polska - Albania 1:0 - 68' mamy pierwszą zmianę w tym meczu. Za Zalewskiego wchodzi Michał Skóraś.

Polska - Albania 1:0 - 66' Żółty kartonik dla Linettego.

Polska - Albania 1:0 - 63' Ależ ekwilibrystyczna akcja Lewandowskiego! Przelobował bramkarza, ale defensor Albanii wybija piłkę sprzed linii bramkowej.

Polska - Albania 1:0 - 62' Asllani z kolejnym strzałem, tym razem z dystansu. Na szczęście niecelny.

Polska - Albania 1:0 - 61' chwila przewagi gości. Musimy ją jak najszybciej przerwać.

Polska - Albania 1:0 - 59' drugi podobnie groźny strzał. Po stracie Zalewskiego po krótkim słupku uderzył Asllani, ale bramkarz reprezentacji polski ponownie na posterunku.

Polska - Albania 1:0 - 58' Niewygodny strzał Uzuniego. Na szczęście Szczęsny broni.

Polska - Albania 1:0 - 57' ponownie Polacy przy piłce, powoli starają się konstruować akcję.

Polska - Albania 1:0 - 54' Zagrożenie oddalone.

Polska - Albania 1:0 - 53' rzut wolny dla Albanii z bocznej strefy boiska.

Polska - Albania 1:0 - 49' dobra akcja w wykonaniu Polaków, ale zabrakło silnego strzału. Wciąż jednobramkowa przewaga.

Polska - Albania 1:0 - 48' walka o piłkę w środku pola od samego początku drugiej części spotkania. Przy piłce oczywiście częściej Polacy.

Polska - Albania 1:0 - 46' Piłkarze są z powrotem na boisku. Rozpoczynamy drugą połowę!

Polska - Albania 1:0 - 45+1' przerwa. Piłkarze schodzą do szatni. Wracamy za około 15 minut. Polska prowadzi z Albanią 1:0.

Polska - Albania 1:0 - 45+1' jedna minuta doliczona do pierwszej połowy.

Polska - Albania 1:0 - 45' Hysaj dostaje żółtą kartkę za faul na Zalewskim.

Polska - Albania 1:0 - 41' z dystansu strzelił najpierw Kamiński, ale jego uderzenie odbiło się od słupka. Piłka trafiła pod nogi Świderskiego, który lekkim trąceniem futbolówki umieścił ją w siatce.

Polska - Albania 1:0 - 40' GOOOOOOL ŚRIDERSKI!!!!!

Polska - Albania 0:0 - 39' rzut wolny dla Polski.

Polska - Albania 0:0 - 36' Polak został nadepnięty przez albańskiego defensora. Wydaje się jednak, że nie jest to nic poważnego.

Polska - Albania 0:0 - 35' leży na murawie Karol Świderski.

Polska - Albania 0:0 - 32' Mamy drugi celny strzał Polaków tego wieczoru. Świderski uderzył, ale za słabo.

Polska - Albania 0:0 - 31' Polacy rozgrywają piłkę, kreują akcję, ale nie przynosi to dla nas żadnych korzyści.

Polska - Albania 0:0 - 28' Zieliński z nieco za mocnym podaniem do Kamińskiego i Strakosha wznawia od bramki.

Polska - Albania 0:0 - 27' Albańczycy wybijają na aut.

Polska - Albania 0:0 - 27' I jeszcze raz...

Polska - Albania 0:0 - 26' I powtarzamy.

Polska - Albania 0:0 - 25' Dobra akcja gospodarzy. Kolejny rzut rożny.

Polska - Albania 0:0 - 23' Wracamy do rutyny powolnego rozgrywania akcji.

Polska - Albania 0:0 - 22' Kolejny rzut rożny dla Albanii. Cikalleshi z dobrym strzałem z dystansu.

Polska - Albania 0:0 - 21' Nie było żadnego zagrożenia z "korneru" i od bramki wznawia bramkarz.

Polska - Albania 0:0 - 20' rzut rożny dla gości. Było niebezpiecznie pod bramką Szczęsnego.

Polska - Albania 0:0 - 19' bardzo powoli toczy nam się ten mecz. Futbolówka w większości znajduje się w okolicy środka boiska.

Polska - Albania 0:0 - 15' stały fragment gry nie przyniósł nam nic ciekawego.

Polska - Albania 0:0 - 15' rzut rożny dla Polaków.

Polska - Albania 0:0 - 14' Celny strzał Nicoli Zalewskiego z dystansu. Broni Strakosha.

Polska - Albania 0:0 - 13' przez chwilę to Albańczycy utrzymywali się przy piłce. Ta jednak ponownie pod nogami naszych "Orłów".

Polska - Albania 0:0 - 11' posiadanie piłki zdecydowanie na korzyść Biało-czerwonych, ale jak na razie brak większego zagrożenia z naszej strony.

Polska - Albania 0:0 - 8' Asani nieprzepisowo zatrzymuje kontratak Polaków. Ma szczęście, że nie obejrzał za to żółtej kartki.

Polska - Albania 0:0 - 6' Polacy spokojnie rozgrywają piłkę od linii defensywnej. Nie kwapią się do szaleńczych ataków na bramkę Strakoshy.

Polska - Albania 0:0 - 4' gospodarze od początku przejęli inicjatywę i konstruują kolejne akcje.

Polska - Albania 0:0 - 3' trzecia minuta meczu. Już wygląda to lepiej niż z Czechami.

Polska - Albania 0:0 - 1' przy piłce Polacy. Próbują rozgrywać akcję na połowie rywala.

Polska - Albania 0:0 - 1' Ruszyli! Trzymamy kciuki za "Biało-Czerwonych"!

Cały stadion odśpiewał już Mazurka Dąbrowskiego. Za chwilę początek meczu.

Pierwszy raz w tych eliminacjach zobaczymy również Bartosza Salomona i Jakuba Kamińskiego.

Dużo zmian w wyjściowej 11 naszej kadry w porównaniu ze starciem z Czechami. Najważniejsza zmiana - przejście na trójkę środkowych obrońców.

Piłkarze już gotowi do wejścia na boisko.

Albania: Strakosha - Hysaj, Mihaj, Kumbulla, Ballliu - Asani, Gjasula, Ramadani, Asilani - Cikalleshi, Uzuni.

Polska: Szczęsny - Kiwior, Salomon, Bednarek - Zalewski, Zieliński, Linetty, Frankowski - Kamiński, Lewandowski, Świderski.

Poznajmy wyjściowe jedenastki obu drużyn...

Witamy w naszej relacji! Za dokładnie 15 minut pierwszy gwizdek na PGE Narodowym.